Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.02.2017 - 10:11
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

Kepçe kulak günümüzde büyük veya küçük birçok insanın şikayetçi olduğu bir durum. Hatta bu durum birçok insanda psikolojik problemlere bile yol açabilmektedir.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 Kepçe kulak problemi insanların kulaklarında olan bazı anormallikler ile ilgilidir ve doğuştan gelen bir problemdir. Kepçe kulak estetiği de bu problemden şikayetçi olan hastaların sıklık ile tercih ettiği bir cerrahi operasyon türüdür. Bu cerrahi işlem ile hastaların istedikleri görünüm kazandırılıyor ve özgüvenlerinin yerine gelmesi sağlanıyor. Her operasyonda olduğu gibi kepçe kulak ameliyatında da olduğu gibi hastaları operasyon esnasında ve sonrasında bazı riskler beklemektedir. Bu riskleri en aza indirmek isteyen hastalar ise ameliyat öncesinde cerrahları ile konuşmalılar ve iyi bir operasyon planlaması yapmalıdırlar. Ameliyat sonrasında doktorlarının tavsiyelerine uyan hastalar çok fazla sıkıntı ile karşılaşmazlar.

Ameliyat Sonrası Şişlik

Kepçe kulak operasyonunda da her operasyonda olduğu gibi mutlaka şişlikler olacaktır. Bu şişlikler 2 hafta gibi kısa sürelerde yok olmaktadır. Ameliyat sonrasında 2 hafta dan fazla süreler olmuş ve şişlikler hala inmemiş ise kontrol amaçlı doktorunuza danışmanızda fazda var.

Operasyon Sonrası Açılma

Çok nadir olarak hastaların başına gelse de zaman zaman estetik sonrası açılmalar meydana gelebilmektedir. Şişlik durumunda olduğu gibi açılmada da ameliyatı yapan doktorunuza başvurmanızda fayda var.

Ameliyat Sonrasında Kanamalar

Operasyon sonrasında az da olsa kanamalar olmaktadır. Neşter vurulan bu bölge de oluşan kanamaları yediğiniz yemekler veya kullandığınız ilaçlar tetiklemektedir. Doktorunuz zaten size ameliyat öncesinde bu kanamalar ile ilgili bilgi verecektir ama kanamalar operasyon sonrasında normalden fazla olursa en kısa sürede doktorunuza başvurmalısınız.

Bu operasyon türünün yanında günümüzde insanlar görünüşlerini değiştirmek adına göz kapağı estetiği, burun, kol, karın estetiği gibi ameliyat türlerine sıklıkla başvurmaktadır.

 Kaynak: https://www.fbmestetik.com/


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :