Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.11.2018 - 11:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Radixdent Çekmeköy şubesi hizmete başladı

Çerkmeköy’de yeni açılan donanımıyla ve güçlü kadrosuyla göze çarpan Radixdent Diş Hastanesi’nin İşletme Müdürü Mehmet Akçakaya, gazetemize hastaneleri hakkında bilgi verdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Çekmeköy

Mehmet Akçakaya, “2005 yılında Anadolu Yakası Kartal’da ilk şubemizi açarak sağlık sektörüne adım attık. İlk önce Tıp Merkezi olarak başladık daha sonra 2013 yılında Radixdent Kartal’ı kurduk. İki diş hekimi ile ortaklaşa açtığımız bir şubemizdi. Kliniğimiz Kartal’ın en iyi kliniklerinden biri oldu. Oturmuş müşteri profilimiz ile çok sayıda övgü aldık. Ve daha başka nereye şube açalım diye konuşurken Çekmeköy’ün yükselen bir değer olduğunu da gözeterek Çekmeköy Madenler Metro İstasyonu’nun yanı başına  bir şube açarak Çekmeköy’deki vatandaşlarımıza hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Diş Hastanemizde diş ile ilgili aklınıza gelebilecek her şey yapılmakta. 7’den 70’e yaş sınırı olmadan herkesin diş ile ilgili ne problemi var ise çözüme kavuşturuyoruz” dedi.

Hekim kadronuzu hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Ağız diş ve çene cerrahımız var. Cerrahımız implant ve diş çekimlerinde daha çok etkili. Protez uzmanımız var. Protez uzmanlarımız da yapılan implantların üst yapılarını tamamlıyorlar. İmplant yaptırmak istemeyen kişilere de kaplama denilen yöntemi kullanmaktayız. Bu seçenekler tamamen hastanın isteğine bağlıdır. Ortodonti uzmanımız var. Ortodonti ile kişinin ana dişlerini kendisine kazandırma işlemini yapmakta. Kanal uzmanımız var. Kanal tedavisi yapan hekimimiz sadece bu iş ile ilgileniyor. Anestezi uzmanımız var. Çok çok iyi ve son teknoloji ile donatılmış bir ameliyathanemiz var. Anestezi uzmanımız, Türkiye’nin sayılı büyük markaları ile çalışan bir uzman hekimimizdir. Yani hekim kadromuzun her biri kendi alanında uzman isimlerdir.

KORKU, ACI VE SIKINTI YAŞAMIYACAKSINIZ

İnsanlarımızda diş hastanesine gitme korkusu var. Siz bu korkuyu nasıl bertaraf ediyorsunuz?

Biz işi uzmanına bırakıyoruz. Bu da kapıdan içeri giren her hasta içi bir güven teşkil ediyor. Yani bir hasta ilk geldiğinde oral diyagnoz bölümüne alıyoruz ve uygulanacak tedavinin planlamasını yapıyoruz. Hangi tür tedavi uygulanacak ise o bölümdeki hekime yönlendiriyoruz ve hasta hiçbir sıkıntılı durum yaşamamış oluyor. Örnek verirsek bir gömülü diş çekimi dediğimiz çekim bir hekim yarım saatte yapıyorsa cerrahi uzman on dakikada yapıyor. Çünkü işi sadece diş çekmek. Her hekim kendi işini yapıyor. Bir hekim bütün işleri yapmıyor. Bizim farkımız bu diyebilirim.

Çekmeköy ölçeğinde bakarsanız büyük bir hastane olarak göze çarpıyor yeriniz?

1200 metrekare kapalı alanı ile bölgenin en büyük diş hastanesi ünvanını almış durumdayız. Hastanemizde 6 kat bulunmakta. Giriş katı danışma ve röntgen. Eksi 1 katta ameliyathane bölümümüz var. Girişin üç kat üstü 15 odalık muayenehane olarak tesis edildi. Radixdent olarak şu an 30 tane hekim ile çalışıyoruz. Bunun 11’i Çekmkeköy’de bulunuyor. Bazı hekimlerimiz Kartal ve Çekmeköy arasında ihtiyaca göre dönüşümlü çalışıyor.

Hastaneniz lokasyonu çok iyi bir yerde, diğer ilçelerden de gelen hastalar oluyor mu?

Sultanbeyli, Sancaktepe, Ümraniye, Şile ve Üsküdar’dan bile kolay ulaşım ile hastalarımız gelmekte. Şu an yeni açıldığımız için hasta sayımız çok yoğun değil fakat bizi tercih eden her hastamıza geri dönüş yapıp bir sıkıntıları olup olmadıklarını soruyoruz. Şu anda her şey çok yolunda ve hastalarımız mutlu biz de mutluyuz.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :