Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.02.2019 - 20:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamilelik Sonrası Meme Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çocuk sahibi olmak çoğu kadının en büyük hayallerinden bir tanesi oluyor. Birçok kadında bu hayallerini gerçekleştirmek adına zorlu bir sürecin üstesinden gelmeyi göz alıp, onlar için dünyadaki en değerli insan olan evlatlarını kucaklarına alıyorlar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta Gazetesi/Sağlık

 

Ancak gebelik dönemi ve sonrası her kadın için çeşitli zorlukları beraberinde getiriyor. Bu zorlukların başında ise fiziksel olarak yaşanan bozulmalar var. Öyle ki gebelik döneminde kadınların vücutlarındaki her nokta adeta değişime uğruyor ve alıştıkları halleri yerine daha farklı bir durumla karşı karşıya kalıyorlar. Fiziksel bozulmalar içinde ise meme de yaşanan bozulmalar, kadınların psikososyal durumlarına daha fazla etki ediyor.

 

Gebelik Sürecinin Memelere Etkisi Nedir?

Yukarıda gebelik ve doğum sonrası süreçte göğüslerde bozulmaların meydana geldiğini belirttik. Bunun nedeni ise bu dönem boyunca kadınların farklı hormonlara maruz kalması oluyor. Özellikle hamilelik döneminde artan östrojen hormonu kadınların göğüslerinde büyüme neden olur. Ayrıca doğum sonrasında etkisini gösteren oksitosin hormonu da büyümenin nedenleri arasında bulunur.

 

Göğüslerdeki büyüme ise ilk 6 ay boyunca devam eder. Yani süt verme dönemi boyunca devam eder. Emzirme periyodu sona erdiğinde ise meme bölgesinde büyüme ve sarkma gibi etkiler daha net bir biçimde görülebilir. Bu durumda çoğu kadın için sinir bozucu bir durum oluşmasına neden oluyor. Ancak memedeki tüm bu bozulmalar alanında uzman bir estetik cerrah yardımıyla çözme kavuşabilir.

 

Hamilelik sonrasında göğüsteki bozulmalar için başlıca yapılan estetik ameliyatlar arasında meme küçültme yer alıyor. Hormonların ve emzirmenin etkisi ile normalden daha büyük bir hale gelen göğüslerin, eski haline dönmesi için kadınlar göğüs küçültme ameliyatlarına yöneliyor. Meme küçültme, hamilelik sonrası istenmeyen görüntünün minimum düzeye indirilmesi konusundaki en etkili yöntem olarak ön plana çıkar.

 

Memedeki büyüme dışında durumları aşmak için ise meme toparlama ameliyatı yine estetik cerrahların ve hastaların en fazla yöneldiği ameliyat türlerinden bir tanesi. Özellikle sarkma ya da benzer konularda yaşanan sorunların çözümü noktasında meme toparlama estetiği en işlevsel çözüm.

 

Hamilelik Sonrası Meme Küçültme Ameliyatı Ne Zaman Yapılır?

Kadınların aklındaki bir diğer soru işareti ise meme küçültme ameliyatının hamilelik döneminden ne kadar sonrası yapılabileceği oluyor. Bu konuda farklı noktalar söz konusu olsa da genellik estetik cerrahlar, emzirme dönemi bittikten sonraki 6 aylık süreci tercih ediyor. Çünkü bazı tekniklerde meme başı ile süt kanalları arasındaki bağlantı zarar görebilir. Bu da emzirmenin imkansız hale gelmesine neden olabilir.

 

Bu yüzden de hamilelik dönemi sonrasında yapılacak meme estetikleri için öncelikle doktorunuz ile görüşüp ameliyat tekniği hakkında detayları öğrenmeniz de fayda var.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :