Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.04.2019 - 14:21
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kozmetik cerrahinin psikolojik yararları

Este Aura Estetik Merkezi’nden Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, kozmetik cerrahinin psikolojik yararları hakkında şu bilgileri verdi:

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta/İstanbul

Kozmetik cerrahi yaptırmayı seçen hastaların çoğu, seçtikleri cerrahi işlemden elde ettikleri olumlu psikolojik yararlar ile şaşırtıcı bir hoşnutluk yaşamaktadır. Kozmetik cerrahi sadece öz güven ve öz değer duygunuzu artırmakla kalmaz, depresyon belirtileri için de yararlı olur ve mutluluğun her anlamda artmasına yol açar. 

Este Aura Estetik Merkezi’nden Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, kozmetik cerrahinin psikolojik yararları hakkında şu bilgileri verdi:

ÖZGÜVEN DUYGUSUNU ARTIRIR

“Hastaların kozmetik cerrahi için bize başvurmalarının en yaygın nedenlerinden biri de duygusal kendiliklerinin fiziksel kendiliklerine uymamasıdır. Bu da öz güven ve öz değer duygusunda bir dengesizliğe yol açmaktadır. Bunun dikkat çeken bir kusur ya da başkalarının fark ettiği bir şey olması gerekmez, öz güven ya da özdeğer duygusuna zarar veren vücudunuzdaki ya da yüzünüzdeki herhangi bir şey için kozmetik cerrahi gereken cevabı bulacaktır.

DEPRESYON BELİRTİLERİNİN AZALMASINA YARDIMCI OLUR

Bazı vakalarda kişinin içinde hissettikleri ve dış görünüşü arasındaki dengesizlik depresyona yol açacak şekilde bir üzüntüye neden olabilir. Gerçekçi beklentiler ve vücutlarına dair duygusal çatışmalarını anlayarak ofisimize gelen hastalar işlemden sonra yenilenmiş bir algı kazanmakta ve depresyon belirtilerinde de azalma yaşamaktadırlar.  Yapılan bir çalışmaya göre, antidepresan kullanan bir grup kozmetik cerrahi hastasının yüzde 31’i ameliyattan sonraki altı aylık izlem sonunda ilaç kullanma ihtiyacı duymadığını ya da ilaç almaya son verdiğini belirtmiştir.

GENEL MUTLULUKTA ARTIŞ

Pek çok çalışmada, kişinin kendisini çekici olarak görmesi ile genel mutluluk duygusu arasında güçlü ve olumlu yönde bir ilişki olduğu gösterilmiştir. Yani, kozmetik cerrahiden sonra kendiniz hakkında iyi hisseder ve kendinizi daha çekici bulursanız kendiniz ve yaşamınız hakkında günden güne daha mutlu olacaksınız demektir.”


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :