Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.02.2012 - 15:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sevgililer Günü'ne 'Estetik' hediye

14 Şubat Sevgililer Günü için hediye alternatifleri her geçen gün çoğalırken, son yıllarda bunlar arasına giren estetik ameliyatlar yerini aldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Gösterişli hediyeler ve farklı ülkelere tatil yerine çiftler, bir birlerine estetik ameliyatlar hediye ediyor. Erkeklere en çok saç ekimi, burun ve göbek yağ aldırma ameliyatları hediye eden kadınlar ise, meme küçültme-büyütme ve kalça protezi yaptırmayı tercih ediyor.

 14 Şubat Sevgililer Günü için  hediye alternatifleri her geçen gün çoğalırken, son yıllarda bunlar arasına giren estetik ameliyatlar da favori hediyeler arasında ilk sıralarda yerini aldı. Bu özel güne dair eşleri ile birlikte Plastik Cerrahların kapısını çalan çiftlerin talepleri farklı da olsa, çoğunlukla erkeklerde Saç ekimi, burun ve göbek yağlarını alınması en çok tercih edilenler arasında bulunuyor.

 

 

Kadınlar da ise meme büyütme-küçültme operasyonları yanı sıra Liposuction  ve kalça protezi sıklıkla tercih edildiğini söyleyen Doç.Dr.İbrahim Aşkar, “İnsanlar her yıl aynı hediyeleri birbirlerine vermek yerine daha farklı alternatiflere yöneliyor. Çiftler hem daha güzel bir görünüm kazanmak hem de birbirlerini daha mutlu edebilmek adına estetik ameliyatlar hediye ediyorlar. İnsanlar bu şekilde hem kendileri mutlu oluyor hem de karşısındaki eşini mutlu ediyor. Genellikle erkek hastalar saç problemi çok olduğu için en çok saç ekimi hediye ediliyor. Bunun dışında burun estetiği ve göbek çevresindeki yağların alınması operasyonları geliyor. Bunun dışında kırışıklar ve sarkmalar için yüz gerdirme ve botoks yaptığımız erkek hastalarda var. Gelen çiftler 14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi olarak estetik operasyon hediye etmek istediklerini söyleyerek, en çok hangi bölgeden rahatsız olduklarını ve şikayetlerini dinliyoruz. Biz kendilerine neler yapılabileceği, hangi ameliyattan daha sağlıklı sonuç alınacağı kosunda bilgi veriyoruz. Bayanlar genellikle meme küçültme, meme büyütme, Liposuction  kalça protezi, karın germe ve yağ aldırma ameliyatları en çok hediye edilen ameliyatların başında geliyor. Bunun dışında değişik taleplerde geliyor. Biz insanların hem psikolojik anlamda kendilerini iyi hissetmeleri hem de sosyal açıdan öz güvenlerini artırmak ve buradan mutlu ayrılmaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

 

 

Doç.Dr. İbrahim Aşkar, 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında gelen çiftlerin yaş gruplarına göre taleplerde farklılıklar olabildiğini, 30-35 yaş üstündekiler genellikle cerrahi operasyonları daha genç yaştakilerin ise, botoks, dolgu,Soğuk lifting , PRP ve mezoterapi gibi ameliyatsız estetiği tercih ettiklerini söyledi.

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :