Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.02.2020 - 00:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Corona Virüsü nedir ve bu virüsten kaç kişi yaşamını yitirdi?

Dünyaya korku salan Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan Kovid-19 salgınında toplam 2 bin 717 kişi yaşamını yitirdi. Peki Corona (Korona) Virüsü Nedir?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Pendik-27 Şubat 2020

Eryetiş Balkanlar Eğitim Kurumları öğrencileri bu virüse dikkat çekmek için bilgilendirme amaçlı okullarında pano çalışması yaptı. Panoda virüsün tanımı ve belirtilerini resimlerle teşhir ettiler.

Corona Virüsü: Hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur. Nadir durumlarda, bilim adamlarının zoonotik olarak adlandırdığı durumdur, yani hayvanlardan insanlara bulaşabilirler.

Corona / Covid-19 (Korona) Virüs Belirtileri ve Çeşitleri Nelerdir?

Bu virüs grubuna bağlı virüsler, genellikle soğuk algınlığına benzer şekilde, hafif ve orta derecede üst solunum yolu hastalığı olan insanları hasta edebilir. Corona / Covid-19 (Korona) virüsü semptomları arasında burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, muhtemel baş ağrısı ve bazen de birkaç gün süren ateş sayılabilir. Bağışıklık sistemi zayıf olan ileri yaştakiler ve çok genç olanlar için virüsün pnömoni veya bronşit gibi çok daha ciddi solunum yolu hastalığına neden olabilir.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :