Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.04.2013 - 12:03
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsmail Erdem’in övündüğü hizmete bakın!

Bir ilçe düşünün... 20 yılda gelişme adına yapılanın sadece asfaltlama ve küçük bir yeşil alan çalışması olsun. Ve; 4 yıldır belediye başkanlığını üstlenenin de bununla gurur duyarak...

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Büyük hizmet ve gelişme olarak kendi sosyal paylaşım sitesindeki hesabında yayınladığını düşünün... İnanması zor ama bu komedi oynandı...

Aşağıda yayımladığımız fotoğrafa iyi bakın... İki fotoğraf arasında ne fark göreceksiniz.  İki fotoğraf çekimi arasında  tam 20 yıl zaman farkı var. Sizin gördüğünüzü bir de biz özetleyelim:

Yıl 1993, yer Sarıgazi Meydanı. Toprak ana yol iki yola ayrılmış, iki yol arasında 2 katlı eski bir bina ve arkasında yeşillik... Sağ yolun kenarı tek ve az katlı binalarla kaplı, sol yolun kenarı ise eğreti yapılar ve yeşilliklerle kaplı. 

Yıl 2013, yer aynı: Sarıgazi Meydanı. 1993'ün ikizi gibi.  İki fotoğrafta göze çarpan 20 yıllık gelişme, toprak yol asfalt olmuş, yeşil ortadan kalkmış, eski binaların yerinde görüntü kirliliği yaratan çarpık yapılaşma örneği binalar... Bir de ortada kavşak oluşumu için yapılmış bir yeşil alan(cık).

İşin komiği, buranın belediye başkanı da bu görüntü ile gurur duyuyor. İki fotoğrafı kıyaslayarak ilçesine nasıl çağdaş, kalıcı eserler kazandırdığını  gösteriyor... Şaka gibi; Bu fotoğrafı sosyal paylaşım sitesindeki hesabında 3.5 yıllık başarılı (!) icraatlarından biri olarak gösteriyor ve övünüyor.  Evet bu komedi oynandı, Kahramanı; Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem... 

HALA ORADA MISINIZ?

Mart 2013 tarihli GÜNCELPOSTA'da Genel  Yayın Yönetmeni Hamit Kurt, Başkan Erdem'e Sancaktepelilerin şikayetlerini hatırlatmış ve hala bir cevap gelmediğini yazmıştı. Üstteki fotoğraf, adeta bu yazının bir belgesi gibi oldu. Hamit Kurt, Erdem'in 3.5 yıllık döneminde gelinen noktada Sancaktepe'nin 2009 Yerel Seçimleri öncesinde konumunun bugünde aynı olduğunu ifade etmiş, rutin işlerle vakit geçirildiğini, belediyeciliğin esnaf ve halk ziyaretlerinden, kermes açılışlarından, düğünlere katılımlardan  ibaret olduğu anlayışının hakim olduğunu, kalıcı eserlerin kazandırılmadığını, yaşam alanlarından yoksun bir Anadolu kasabasına dönüştürüldüğünü bir kez daha hatırlatmış, 8 aydır kendisinden bir cevap gelmediğini belirterek sormuştu: "İsmail Bey! Hala Orada mısınız?"

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem 1993 yılındaki Sarıgazi Meydanın halini 2013 yılındaki haliyle kıyaslanarak yaptığı hizmeti sosyal paylaşım sitelerindeki kendi hesabında yayınlamış. Sosyal paylaşım sitesindeki hesabında hizmeti sürekli ev ve esnaf ziyareti ve Başbakanın hastane sözü ve birkaç temel atma hizmeti… Genel yayın yönetmenimiz Hamit Kurt’u yazdığı yazıları doğruluğu haklı çıkartıyor…. 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :
Sancaktepeli 2013-12-13
Sancaktepe sadece Sarıgazi'den ibaret değil
Haber'de bahse konu olan fotoğraf Sarıgazi meydana ait. Sarıgazi, Sancaktepe ilçesini oluşturan beldelerden sadece biri diğer beledeler olan Yenidoğan ve Samandıra'da yapılan hizmetleri bütünüyle görmek lazım. İsmail Erdem döneminde neredeyse her mahallede Sağlık Ocağı yapıldı, Sarıgazi'ye Devlet Hastanesi temeli atıldı inşaatı devam ediyor, Sarıgazi ile Samandıra arasındaki askeri alana dünyanın en büyük hastane projesinin yapılması sağlandı, Ortadağ'da Sosyal Tesis yapıldı. Yenidoğan'da Safa Tepesi Sosya Tesisleri hizmete sunuldu. İnşaatı devam eden kültür merkezi, nikah salonu ayrıca öğrencilere ücretsiz hizmetler sunan bilgi evleri, fakir ailelere ücretsiz aşevinden günlük sıcak yemek yardımı yine aynı şekilde ihtiyaç sahiplerine sevgi mağazasından giyecek yardımları, cadde ve sokakların asfaltlanması ve yeşillendirilmesi gibi saymakla bitmeyen hizmetler İsmail Erdem döneminde yapıldı. Sarıgazinin 1992-2004 yılları arasında da belediye olduğu düşünüldüğünde bu dönemelrde yapılanlarla İsmail Erdem döneminde yapılanalrı karşılaştırmak dah aadilene olur.