Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.05.2014 - 09:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem geçmişinden mi utanıyor?

Sancaktepe’nin AK Partili Belediye Başkanı ve eski Refah Partili İsmail Erdem, resmi sitesindeki özgeçmişinde yıllarca omuz omuza mücadele verdiği Refah Partisi’nin adını verememiş.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

SANCAKTEPE Belediye Başkanı geçmişinden utanıyor mu?

Refah Partisi’nden milletvekili aday olduğunu neden Sancaktepe Belediye web sitesinde yer vermemiş...

AK Parti’den ikinci kez Sancaktepe Belediye Başkanı olan İsmail Erdem, resmi sitesinde özgeçmişinde AK Parti adını verirken, siyasete başladığı Refah Partisi’nin adını vermekten çekinmiş!..

Siyaset çalışmalarına 1976 yılında başladığını belirterek başladığı özgeçmiş yazısına, 1991 Genel Seçimler’de İstanbul’dan Milletvekili adayı olduğunu yazıyor ancak nedense (!) hangi partiden olduğunu açıkla(ya)mıyor. Yazı yine belirsizlikle devam ediyor; 1995-2001 yılları arasında İlçe Başkanlığı, 1999’da 1. Bölge Seçim Koordinasyon merkezi Başkanı ve İl Genel meclisi Üyesi seçildiğini yazıyor ancak yine hangi parti olduğunu yaz(a)mamış.

Ve; 2001 yılından itibaren geldiği görevleri parti adı vererek (AK Parti) belirtiyor. 2001 öncesi ise sanki bir utanç vesikasıymış gibi saklamış!

İsmail Erdem, 2009 yılından beri Sancaktepelilerin şanssızlığı oldu ve şansızlığı olmaya da halen devam ediyor.

Göreve geldiği 2009 Yerel Seçimler’den itibaren sadece ‘hizmet veriyor’ gösterişleri ile vakit geçiren, Sosyal Belediyeciliği, düğün düğün gezmek ve  piknik gezileri tertiplemek olarak zanneden İsmail Erdem’den Sancaktepeli çilekeş halk, maalesef 30 Mart’ta da kurtulamadı.

İSTANBUL’UN GERİ KALAN İLÇELERİNDEN

Kalıcı yatırımlar yapmadığı ve ilçeyi İstanbul’un en geri ilçelerinden biri haline getirdiği için yıllardır hakkında eleştiriler yapılan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, eğer İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AK Partili Başkan yönetiminde olmasaydı, ilçeye az sayıdaki kalıcı eserler de yapılamayacaktı. İBB Başkanı Kadir Topbaş^'ın desteğiyle bugüne kadar 'Hizmet veriyor' aldatmacasıyla gelebildi

Sancaktepelilerin kanmadığı bir kurnazlığı hala akıllarda. Yerel Seçimler yaklaşınca en kolay hizmeti seçerek Sancaktepe’nin geleceğine değil, seçime yatırımı seçmiş ve çevreyi ağaçlandırmaya başlamıştı. Alt yapı, trafik, gecekondulaşma, kentleşme ve sosyal yaşam gibi sorunlar dururken bölgeye makyaj çalışmasına ağırlık veren Başkan Erdem, ‘“Sancaktepe’nin doğal yapısının bozulmaması ve korunması için yapılan imar çalışmaları neticesinde ortaya çıkan park ve yeşil alanlarda yeşillendirme çalışmasını yapıyoruz” deme pişkinliğini göstermişti.

AKILLARA ZARAR BİR GURUR KOMEDİSİ!

Bir ilçe düşünün... 20 yılda gelişme adına yapılanın sadece asfaltlama ve küçük bir yeşil alan çalışması olsun. Ve; 4 yıldır belediye başkanlığını üstlenenin de bununla gurur duyarak...

İşte bu komedinin baş aktörü İsmail Erdem…

Yıl 1993, yer Sarıgazi Meydanı. Toprak ana yol iki yola ayrılmış, iki yol arasında 2 katlı eski bir bina ve arkasında yeşillik... Sağ yolun kenarı tek ve az katlı binalarla kaplı, sol yolun kenarı ise eğreti yapılar ve yeşilliklerle kaplı.

Yıl 2013, yer aynı: Sarıgazi Meydanı. 1993'ün ikizi gibi.  İki fotoğrafta göze çarpan 20 yıllık gelişme, toprak yol asfalt olmuş, yeşil ortadan kalkmış, eski binaların yerinde görüntü kirliliği yaratan çarpık yapılaşma örneği binalar... Bir de ortada kavşak oluşumu için yapılmış bir yeşil alan(cık).

ŞAKA GİBİ; BAŞARILI İCRAATMIŞ

İşin komiği, buranın belediye başkanı da bu görüntü ile gurur duyuyor. İki fotoğrafı kıyaslayarak ilçesine nasıl çağdaş, kalıcı eserler kazandırdığını  gösteriyor... Şaka gibi; Bu fotoğrafı sosyal paylaşım sitesindeki hesabında 3.5 yıllık başarılı (!) icraatlarından biri olarak gösteriyor ve övünüyor…

İnsan merak ediyor; Refah Partili olmak, geçmişinde Refah Partili olmak, Refah Parti’den Milletvekili adayı olmak, Refah Partisi saflarında mücadele etmek, Refah Parti’de görevlerde bulunmak, UTANÇ kaynağı mı?

Sancaktepe’nin AK Partili Belediye Başkanı İsmail Erdem, geçmişinden utanıyor mu? Eski refah partili, yeni AK Partili İsmail Erdem, geçmişinde neden Refah Parti’nin adını veremiyor acaba!..

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :