Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
31.07.2014 - 08:30
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sancaktepe Sarıgazi’de olaylar

Sancaktepe Sarıgazi’de tehlikeli gerginlik devam ediyor. Kağıthane Nurtepe’deki olayları protesto için Sancaktepe sokağa çıkınca Ankara caddesinde polis müdahalesi başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

SEÇİM öncesi tehlikeli gelişmeler endişe veriyor. Sancaktepe sokağa inince tırmanan olaylar kontrolden çıktıi polis müdahalesi başladı.

Sancaktepe Sarıgazi’de HDP ve DHKP-C’liler arasında çıkan olaylara polis müdahale etti.HDP ve DHKP-C’liler birbirine girdi.

Sarıgazi’de iki grup arasında çıkan olaylar sırasında Halkların Derneği binasına molotof atıldı. Derneğin camlarını kıran göstericiler, çevredeki araçlara da zarar verdi. Taşlarla birbirine saldıran göstericiler, ortalığı savaş alanına çevirdi. Çevik kuvvet polisleri göstericilere TOMA ile müdahale etti.   Sancaktepe Ankara Caddesi üzerinde iki grup arasında çıkan olaylara polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

NURTEPE’Yİ PROTESTO

Kağıthane Nurtepe'de, HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın seçim standının kaldırılmasını istedikleri iddiasıyla, Halk Cephesi üyeleriyle HDP'liler arasındaki gerginlik dün de sürdü.

Nurtepe’de yaşananları protesto etmek için dün Sancaktepe’de Ankara Caddesi üzerinde toplanan grupla karşıt grup arasında da taşlı sopalı kavga yaşandı. Olay yerine gelen polis, TOMA ve Akrep araçlarıyla kavgaya müdahale etti. Polis, her iki grubu dağıtmak için tazyikli su ve biber gazı kullandı. Olaylarda Halkların Derneği binası maddi hasara uğradı. Gazlardan mahalleli de etkilendi. Dernek önünde barikat kurulurken, binanın çatısına çıkan birkaç kişi, söktükleri kiremitleri TOMA ve zırhlı araçların üzerine attı.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :