Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.05.2016 - 08:04
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alper Yeğin: Belediye borç batağında

Sancaktepe CHP İlçe Başkanı Alper Yeğin, Sancaktepe Belediyesi hakkında ciddi iddialarda bulundu. Yeğin, ilçenin çözülmeyen sorunlarını dile getirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Mehmet Dursun/Güncelposta-Aralık ayındaki kongrede yönetime seçilen ve aynı zamanda Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi olan CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin, Sancaktepe Belediyesi’nin borç batağında olduğunu iddia etti. Yeğin, “İBB ve Hükümet olmazsa İsmail Erdem, sadece İstanbul'un değil, Türkiye’nin en başarısız Belediye Başkanı olur” dedi. Alper Yeğin, “Göreve başladığımızdan bu yana gerek parti içi çalışmalar gerek sokağa yönelik çalışmalarımızla esnaf, Camii ve Cem Evi ziyaretleriyle halkımızla iç içeyiz. Amacımız her siyasi parti gibi iktidar olmak ve 2019 yılında iktidar olacağız. Bunun için kararlı ve inançlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İLÇEMİZİN ÖNEMLİ SORUNLARI VAR

Sancaktepe Belediyesi’nin borç batağında olduğunu iddia eden Alper Yeğin, “Yaklaşık 179 trilyon borcu var. Belediye, bu borçları ödeyebilmek için Sancaktepe’nin geleceği olan kaynaklarını satarak şu anki işleri yürütüyor. Ama her anlamıyla çıkmaza girmiş bir belediyeden söz ediyoruz. Sancaktepe’nin sadece lafla gelişmeyeceğini, ileriye dönük çalışmaların yapılması gerektiğini söylüyoruz. Sancaktepe Belediyesi, 7 yılda 1,5 katrilyon para harcamıştır. Bu paranın içinden 70 trilyon yatırım bütçesine, geri kalanı personel giderleri için bilinçsizce harcanmıştır. Sancaktepe’nin otopark, anaokulu, sağlık ocağı, işportacı ve güvenlik sıkıntıları var. Bu yönde belediyenin herhangi bir çalışması yok. Sancaktepe Belediyesi, İBB’nin yaptığı çalışmalar dışında belediyenin kendi öz kaynaklarından yaptığı bir çalışmayı görmek mümkün değil ” dedi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :