Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.07.2017 - 13:23
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tophane'yi Sarıgazi’ye taşıdı

Ecim Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Çiçek, Sarıgazi’de hizmete açtığı Tophane Cafe ile adeta Tophane’yi Sarıgazi’ye taşıdı. Tophane Cafe, hizmet ve kalitesiyle Sancaktepe ve civar ilçelerin uğrak mekanı haline geldi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Sancaktepe

Anadolu Yakası’nın Köklü İnşaat Firması Ecim Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Çicek, Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi’nde hizmete açtığı Tophane Cafe ile Sancaktepe ve civar ilçe halkının eşi ve dostuyla keyifli zaman geçireceği nezih bir mekan kazandırdı.

Gazetemize Tophane Cafe ile ilgili açıklamalarda bulunana Cihan Çiçek, “Bildiğiniz gibi inşaat sektöründe bir daralma söz konusu. Biz de vatandaşlarımıza farklı nasıl hizmet verebiliriz düşüncesiyle hizmet sektörüne böyle bir mekan açarak giriş yaptık.”

Neden Tophane Cafe?

Cihan Çiçek: Avrupa Yakası’nın Tophane’si varsa bizim de Anadolu Yakası’nda Sancaktepe’de Tophane Cafe’miz var düşüncesiyle bu mekanı hizmete açtık. Özellikle Sancaktepe’de ikamet eden vatandaşlarımız eşi dostuyla çay-kahve içebileceği, Türk Mutfağı ve Dünya Mutfağından lezzetli yemekler yiyebileceği nezih bir mekan açmanın haklı gururunu yaşıyorum.

 

Sarıgazi’de benzer bir mekan yok gibi

Cihan Çiçek: Evet, yok. Sancaktepe’de yaptığımız fizibilite çalışmaları sonucu böyle mekanların eksikliğini gözlemledik.

Tophane Cafe’nn özelliği nedir?

Anadolu Yakası’ndaki vatandaşlarımızın aile sıcaklığını yaşayabilecekleri, sanki evlerinde salonlarında oturuyormuş hissi alacakları bir mekan diyebilirim. Sancaktepe’ninde Tophane Cafe’ye ihtiyacı vardı. Biz de bu ihtiyacı gidermiş olduk. İki ay gibi kısa bir zamandır açılmamıza rağmen çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. İnsanlar Tophane Cafe’yi sahiplenmiş durumda. Bu da bizi sevindiriyor tabi.

 Tophane Cafe’nin mutfağından bahseder misiniz?

Menümüzde öncelikle fiyat konusunda çok uygun bir fiyatlandırma yaptık. Örneğin, bugün bir mekanda antrikot yiyorsunuz 65 TL’ye biz de 29’TL.  Dünya mutfağından tutunda serpme kahvaltıya, spagetti çeşitlerinden Fast-Food’a uzanan çok geniş bir yelpazemiz var. Tophane Cafe iki katlıdır. 300–350 kişiye aynı anda hizmet verebilecek bir şekilde masa dizaynı yaptık. Dernek toplantıları, parti yemekleri, bayilik buluşmaları, nişan gibi toplu etkinliklerde insanlarımızı rahatça ağırlayabiliyoruz. Hizmet ve kalite bizim en öncelikli prensibimiz.

Bir esnaf olarak Sancaktepe’nin ne tür eksiklikleri var?

Sancaktepe ve Sarıgazi olarak en büyük eksikliğimiz Metro’dur. Yani ulaşımdır. Ağustos ayında Üsküdar-Çekmeköy metro hattının açılması bekleniyor. Umarım kısa zamanda Sancaktepe Metro Hattı da açılır.  Sancaktepe’nin de ulaşım konusunda eksiklerini giderdi anda ben Cihan Çiçek olarak adım kadar eminim ki, Sancaktepe kısa süre içinde Bağdat Caddesi’ne dönecektir. O potansiyel burada var çünkü.

Adres: Meclis Mahallesi Katip Çelebi Caddesi Dap Yapı A1 Blok Sancaktepe-İstanbul

İletişim:   0532 230 37 38

Cihan Çiçek kimdir?

25 yıldır İstanbul Sancaktepe’de ikamet eden Anadolu Yakası’ın Köklü İnşaat Firması Ecim Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Çiçek, 1981 yılında Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde dünyaya geldi. Küçük yaşta gurbet yollarına düşen Çiçek 1992 yılında İstanbul’a geldi. Uzun yıllar boyunca inşaat söktüründe çeşitli işler yaparak Ecim Yapı İnşaat firmasını kurdu.

Ayrım gayrım yapmadan birçok kişiye iş aş sağlayan yardımsever iş adamı Cihan Çiçek, bu yönüyle de  çevrede AĞA olarak tanılır.

Ecim Yapı, çoğunlukla Sancaktepe, Çekmeköy, Samandıra ve Taşdelen’de Yap-Sat inşaatlar yaptı. Ayrıca büyük inşaat firmalarının A dan Z ye ince işlerini yapmaktadır.

Etiket:Sarıgazi Tophane Cafe , cihan çiçek, sancaktepe tophane cafe, ecim yapı


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :