Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.07.2017 - 22:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) kuruldu

Türkiye’nin 7 bölgesinden bir araya gelen memleket sevdalılarının oluşturduğu, Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Sancaktepe'de faaliyetlerine başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Haber&foto:Mehmet Dursun/Güncelposta/Sancaktepe

Sancaktepe Samandıra’da bulunan MİSİAD İstanbul İl Başkanlığı açılışında siyaset, Sanat, işadamları ve sanayiciler bir araya geldi. Kokteyl ikramların olduğu açılışta MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel ve MİSİAD İstanbul İl Başkanı Erol Çelebi’nin hazır bulundu. Ayrıca AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, CHP Sancaktepe İlçe Başkan Yardımcıları Alican Altay ve Aslan Zor, Sanatçı Nur Ertürk, Ümraniye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdil, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanvekili Alev Yaman, MİSİAD İl başkanları, MİSİAD ilçe Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

TÜRKİYE’DE 64, DÜNYADA 24 ŞUBEMİZ VAR

Selamlama konuşması yapan MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Öncel şunları söyledi. “Ülke düşmanlarına karşı birliği ve beraberliği sağlamak üzere Türkiye’mizin yedi bölgesindeki insanlarımızı bir araya getirmek, kardeşlik hukukumuzu bir daha tesis etmek amacıyla iki yıl gibi kısa bir sürede 64. Şubemizi, Avrupa’da ise 24 şube açtık. MİSİAD olarak dalga dalga Anadolu’muzu dünya milletlerini kucaklayacak bir çalışma içerisine girdik.

BAŞKA GİDECEK YERİMİZİ YOK

Bildiğimiz gibi ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor, bu süreç şer güçler tarafından ülke içerisinde de satın alınmış. Surette İslam görünüp İslami yıkmak isteyen bütün örgütler birleşmiş buna karşı Türk Milleti bir bütün olarak birleşmek yürek yüreğe, omuz omuza, yan yana olmaya mecbur diye düşündük şükürler olsun gönül dostları bu çağrımızı duydu. Başka gidecek yerimiz yok. Bu ülke hepimizin. Bunun farkında olmalıyız. Türkiye’nin bütün bölgesi bizim dili, dini, ırkı ne olursa bir hukuk tesis etmişiz yüreğinize sağlık katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

ÇABAMIZ, GÜÇLÜ YERLİ EKONOMİ İÇİN

MİSİAD İstanbul İl Başkanı Erol Çelebi ise yaptığı konuşma da  “Çok kısa bir sürede yurt içi ve yurt dışı şube sayısını arttıran MİSİAD ailesine bugün İstanbul olarak katılmamızın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.  ’Güçlü yerli ekonomi, Güçlü Türkiye’ ’sevdası ile inanmış Sanayici ve işadamları ile ülke menfaatlerine uygun olarak mali ve ekonomik politikaların geliştirilmesinde söz sahibi olmayı, ekonomik anlamda yarınlarına çok daha kuvvetli bir Türkiye bırakmak MİSİAD’ın en büyük ilkesidir”dedi.

Program kurdele kesiminin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :