Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.08.2018 - 01:09
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti Sancaktepe’den Seyfi Ergül’e davet

Geçtiğimiz günlerde bir cafe açılışında Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kamal, Akademisyen Seyfi Ergül’ü AK Parti’ye davet etti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta Gazetesi/Çekmeköy

 

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla  partiler stratejik hamleler yapmaya başladılar. Geçtiğimiz günlerde Sancaktepe’de bir cafenin açılışında bir araya gelen Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kamal, Akademisyen Seyfi Ergül, Sancaktepe CHP İlçe Başkanı Alper Yeğin, Ak Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Sabri Balaman, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, CHP Çekmeköy 2014 Belediye Başkan Adayı Seyfettin Yıldırım koyu bir seçim sohbetine başladılar. Sohbette Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kamal, Akademisyen Seyfi Ergül’e “Bizim partimize karakter, davranış ve sosyal yaşantı olarak çok yakınsınız sizi AK Parti’ye davet ediyoruz” dedi. 

 

Güncel Posta Gazetesi olarak bu konu Akedemisyen Seyfi Ergül’e sorduk.

 

Seyfi Bey Sancaktepe bir cafeaçılış töreninde Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılarından  Hasan Kamal sizi kendi partisi Ak Parti’ye resmen davet etti. O anda yanında Ak Parti 1. Bölge Milletvekili adayı Sayın Sabri Balaman da vardı. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

 

Evet, doğrudur. Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Sayın  Hasan Kamal Bey ve AK Parti 1. Bölge 21.Sıra Milletvekili Adayı Sabri Balaman, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin’de vardı. Bana, “Bizim partimize karakter, davranış ve sosyal yaşantı olarak çok yakınsınız sizi AK Partiye davet ediyoruz” dedi. 

 

Sizin cevabınız ne oldu efendim?

 

Neden olmasın dedim.  Hepimiz en nihayettinde bu güzel ülkeye hizmet etmek istiyoruz. Oturup her boyutu ile konuşmak lazım bunları. En nihayetinde biz bu ülkeye hizmet etmek, birikimlerimizi ülke menfaatine sunmak istiyoruz. Bizim asıl amacımız budur. Hani şair diyor ya olamaz mı? evet olabilir diye. Reel şartlarda oturup konuşarak müzakere etmek lazım. Sonuç olarak ülkemizin büyüme yönündeki her taşın altına elimizi koymaktan çekinmeyiz.

 

Açılışta 2014 CHP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Seyfettin Yıldırım, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş ve CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin de vardı. Böylesine önemli isimler içerisinde AK Parti’nin size açık davette bulunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Bu bir talep davet. Bizimle çalışmak istemeleri çok onur verici işin ilginç yanı sevgili CHP’li arkadaşlarımızın bu davette tepkisiz kalmalarıdır. CHP’li üç isim içerisinde AK Parti’nin beni partilerine davet etmeleri bizi CHP’den istemek gibi bir şey oldu. AK Partili arkadaşlarımızın davetini cesurca bulduğumu da ifade edeyim. Tabii 2019 yerel seçimleri yaklaşıyor. AK Parti son seçimde düşüş gösteren oylarını yükseltmek için, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “Sadece partinin oyu yerel seçimlerde yetmez toplumda karşılığı olan isimler le çalışıcağız.” Politikası başarı ile uygulanmaya başlanmış.

 

Adı geçen isimlerden biri de Sabri Balaban ile tanışıklığınız var mı?

 

2018 seçimlerinde İstanbul 1. Bölge'den 21. sıradan AK Parti tarafından Milletvekili Adayı gösterildi Sayın Balaman Bingöllüdür. Eşim de Bingöl Kığılı. Tanışırız ve severiz birbirimizi. Güzel bir hukukumuz vardır kendisi ile. Bingöllü yurttaşlarımızda ayrıca çok sever kendisini. Ailece tanışırız.

 

Yerel seçimler yaklaşıyor Sayın Seyfi Ergül. Sancaktepe’de bize göre seçim çok çetin geçecek. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 

Her şeye hazırlıklı olun. Enterasan şeyler olacak. Sancaktepe’de iç içe geçmiş çok kültürlü bir ilçedir. Kim ben bu ilçeyi yerel seçimlerde rahat alırım derse hataya düşer. Bir de daha fazla partinin oyunu yukarı taşımak esas başarıdır.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Teşekkür ederim, başarılar diliyorum size.

 

Seyfi Ergül Kimdir?

 

Toplumda karşılığı olan yardımsever  akademisyen, 1977 yılında Çorum'da doğdu. Uluslararası Amerikan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur.

 

2005’te SHP İlçe Başkanlığı yapan Ergül, 2009 yerel seçimlerinde DSP Sancaktepe Balediye Başkan adayı ve 2011 genel seçimlerinde CHP milletvekili aday adayı oldu.

 

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı oldu. Seyfi Ergül, uzun bir dönem CHP İstanbul Anadolu yakası 1. Bölge Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü.

 

 2015 Genel Seçimi’nde DSP Tekirdağ 1.Sıra Milletvekili adayı oldu. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Ergül, evli ve bir çocuk babasıdır. Ergül, İstanbul Sancaktepe’de ikamet ediyor

 

Haber-Fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :