Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.09.2018 - 12:51
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sancaktepe Belediyesi değil; İBB proje yapıyor

Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin, ‘Bizim eleştirip karşı durduğumuz nokta yatırımların büyük bölümü merkezi hükümet ve İBB tarafından yapılıyorsa; Sancaktepe Belediyesi’nin bütçesi nerede?’ diye sordu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Sancaktepe

2019 Yerel seçimleri yaklaştıkça Muhalefet Partilerinden eleştiri dozu da giderek artıyor. Bunun bir örneği de seçim startı veren CHP Sancaktepe’de yaşandı.  CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin ve Belediye Meclis Üyeleri, bölgedeki yerel basın temsilcilerini İlçe Parti binasında toplayıp bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

BORÇ BATAĞINA SAPLANMIŞ DURUMDA

Başkan Yeğin, Sancaktepe Belediyesi’nin borç batağında olduğunu, elindeki Meclis tutanaklarını göstererek Sancaktepe’nin yönetilemediğini söyledi. Yeğin sözlerine şöyle devam etti. “Belediye Meclisinden Mayıs ayında 56 milyon borçlanma yetkisi aldı. Eylül Ayının ilk Belediye Meclisinde ek gündem maddesi ile kimseye önceden bilgi vermeden 75 milyon TL daha borçlanma yetkisi istiyorlar. 75 milyon TL’nin geri dönüşümü en az 200 milyon TL’yi bulacak.

Sancaktepe’nin gelecek 20 yılının borç yükü altında ezdirilmesi ve doğmamış çocuklarımızın borçlandırılması anlamına geliyor. Bunun yanı sıra Sancaktepe Belediyenin’de akıl dışı imar izin vermesi sayesinde adeta bir beton yığını haline gelmiş durumda.  Artık bir be Buradan siz yerel basın mensuplarımız aracılığı ile bir kez daha sesleniyorum. Gelin bu daha fazla borçlanma ve betonlaşma sevdasından vazgeçin ve Sancaktepe’nin geleceği acil tasarruf tedbirlerine gidilsin. Belediye Meclis toplantılarında İlçemizin sorunlarını geçiştirmeye ve beş dakika içerisinde anlatmamızı istiyorlar. Sancktepe’nin sorunları bırakın beş dakikayı elli dakika anlatsak bitiremeyiz.”dedi.

YAPILAN PROJELERİN ÇOĞU İBB’YE AİTTİR

Belediye Başkanı İsmail Erdem’in gösteriş ve şatafat içerisinde olduğunu belirten Yeğin, “ Biz CHP olarak belediye meclisinden Sancaktepe’nin yararına olan hiçbir şeye karşı çıkmadık. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Başkanın her fırsatta ben yaptım dediği projeler var. Bu tamamen yalan.  Bugüne kadar 29 adet temel eserin 13 tanesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 6 tanesi hayırsever vatandaş, 3 tanesi devlet, 2 tanesi yap işlet devret modeliyle yapılmış olup 5 tanesini Sancaktepe Belediyesi kendi kaynaklarıyla gerçekleştirmiştir. Sancaktepe Belediye binası (32 milyon )TL’ye mal olmuştur. Bizim eleştirip karşı durduğumuz nokta yatırımların büyük bölümü merkezi hükümet ve İBB tarafından yapılıyorsa Sancaktepe Belediyesi’nin bütçesi nerede?” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber-fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :