Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.02.2019 - 01:14
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DSP Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Seyfi Ergül oldu

DSP (Demokratik Sol Parti) Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Akademisyen Seyfi Ergül oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Sancaktepe

 

Seyfi Ergül, İstanbul Sancaktepe’de siyasi kimliğinin yanı sıra genç yaşına rağmen kanaat önderi ve toplumun her renginden karşılık bulan bir isim. Ergül basına verdiği demeçte Sancaktepe’de bütün ayrışanları birleştirecek gücün kendisinde olduğunu söyledi ve tüm AK Parti, CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’ndeki küskünleri DSP’ye davet etti.
                         

HER KESİMİN BAŞKAN ADAYIYIM

Seyfi Ergül, “Buradan Kürt siyasal hareketi toplumu ve Sol Bileşenleri, Demokratik Kitle Örgütlerini ve tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını DSP’ye davet ediyorum. Sancaktepe’de HDP’li, Sol tandanslı, Alevi, Sünni, Laz’ı, Çerkez’i, yani en sağından en soluna kadar bütün küskünler Sancaktepe’nin rengidir, değeridir.

 

BRÜKSEL, BERLİN VE PARİS’TEN NEYİMİZ EKSİK

 

Yıllarca hep birlikte kardeşçe ve barış içinde, yaşadık. Sancaktepe hak ettiğinden daha fazla, daha modern, daha yenilikçi bir anlayışla yönetilmeli. Sancaktepemizin Brüksel’den, Berlin’den, Paris’ten neyi eksik? Bırakın eksikliği yer yer fazlası var.  Sancaktepe’de Anadolu insanı var. Anadolu’nun masumiyeti, alın teri var. 31 Mart Yerel Seçimlerinde sandık başına giderken yolda şunu düşünmenizi istiyorum. Ben hak ettiğim bir Sancaktepe’yi mi yaşıyorum?

 

İLÇEMİZ BİR ÇOK HİZMETTEN YOKSUN

 

Kent müzesi, kütüphanem, parklarım, bahçelerim, vakit geçireceğim, Avrupa şehirleri gibi bir kent meydanım var mı? Sanata, emeğe, zanaata belediye olarak ne kadar önem veriliyor? Engelli çocuklarımızın rahatça sokakta gezebilecekleri yerler var mı? Bu soruların cevabını düşünmenizi istiyorum.

 

CENTRAL VE HYDE PARK GİBİ PARKLARA İHTİYAÇ VAR

 

Bizim dönemimizde insan ve hizmet odaklı çalışacağız. Biz sosyal belediyecilik nasıl olur bütün İstanbul Sancaktepe Belediyesi ile görecek. 1 Nisan’da mazbatamızı aldığımız günden itibaren 2 yıl içerisinde Sancaktepe’nin İmar, trafik, altyapı sorunu çözülmüş olacak. Sancaktepe’yi Anadolu yakasında parlayan bir incisi haline getireceğiz.

 

Sancaktepe’nin New York’daki gibi Central Park’a, Londra’daki gibi bir Hyde Park’a ihtiyacı var. Bu parkı yaptığımız takdirde Sancaktepe bir çekim merkezi haline gelecek. Kısaca size yeşili ve çevreciliği vaat ediyorum” açıklamasında bulundu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :