Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.03.2019 - 18:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DSP Sancaktepe'de dengeleri alt üst etti

31 Mart Yerel Seçimlerine az zaman kala bıçak sırtı olan Sancaktepe’de DSP Belediye Başkan adayı Akademisyen Seyfi Ergül’ün dahil olmasıyla dengeler alt üst oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Sancaktepe

 

Demokratik Sol Parti Sancaktepe Belediye Başkan adayı Akademisyen Seyfi Ergül Sancaktepe’ye damgasını vuruyor. Seyfi Ergül’ün DSP Sancaktepe adayı olmasıyla beraber solun bütün bileşenlerini ve diğer siyasi parti küskünlerini DSP çatısı altında toplamayı başardı.  Başkan Ergül’ün ekibi seçim çalışmalarına hız verdi. Sancaktepe, Ergül’ün seçim pankarlarıyla bir gelin gibi süslendi.

 

ANKETLERDE % 6-8 OY ALIYOR

 

Adaylığının açıklanmasından itibaren bölgedeki yerel ve ulusal bütün toplumsal dinamiklerini harekete geçiren Seyfi Ergül hakkında yapılan son anketler DSP’nin oyu Sancaktepe’de  %6 ile %8 bandında olduğunu gösteriyor. Başkan Seyfi Ergül’ün genç, dinamik  olmasının yanı sıra  bilgi birikimi ile Sancaktepe’de sevilen ve sayılan bir isim olma özelliğini yıllardır korumaktadır. DSP, muhalefet partilerinden yeterli güveni görmeyen; sol bileşenlerin ve küskünlerin desteğiyle hem İstanbul’da hem de ülke genelinde önemli bir ivme kazandı.

 

GÜVERCİN KART PROJESİ

 

Sancaktepe Belediyesi’ni kazandıklarında Güvercin Kart Projesi’ni hayata geçireceklerini belirten Ergül, engelli, yaşlı, öğrenci, gazi, dul ve yetimlerin Güvercin Kart ile ücretsiz şekilde Sancaktepe içerisinde alışveriş ve seyahat etme imkânı vereceklerini vaat ediyor. Başkan Ergül Sancaktepe Kent Müzesi, Sancakpark Bahçeleri, gibi projeleri ile Sancaktepe’nin siluetini minimal açıdan değiştireceğini belirtti. Ergül 31 Mart akşamı seçildiği takdirde Belediye binasından 1000 adet ak güvercin havalandıracağının sözünü verdi.

 

 

Seyfi Ergül Kimdir?

 

Toplumda karşılığı olan yardımsever  bir akademisyen olan Ergül 1977 yılında Çorum doğumlu. Uluslararası Amerikan Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler mezunu.

 

2005’te SHP İlçe Başkanlığı yapan Ergül, 2009 yerel seçimlerinde DSP Sancaktepe Balediye Başkan adayı ve 2011 genel seçimlerinde CHP milletvekili aday adayı oldu.

 

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı oldu. Seyfi Ergül, uzun bir dönem CHP İstanbul Anadolu yakası 1. Bölge Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü.

 

 2015 Genel Seçimi’nde DSP Tekirdağ 1.Sıra Milletvekili adayı oldu. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Ergül, evli ve bir kız  çocuğu babasıdır ve uzun zamandır İstanbul Sancaktepe’de ikamet ediyor.

 

 

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :