Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.05.2019 - 20:46
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Merhamet Derneği, sokak hayvanlarının sorunlarına dikkat çekti

Merhamet Derneği Sorumlusu İrina Bilgin; ‘Belediyele veterinerlikleri kısırlaştırma öncesi ve sonrası ameliyat bakımını üstlenmiyorlar. Sancaktepe ve Çekmeköy Belediye Veterinerlikleri, kısırlaştırma konusunda yetersiz.’

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Sancaktepe- 12 Mayıs 2019

İrina Bilgin, sokak hayvanları tıpkı insanlarda olduğu gibi, bir kedinin, köpeğin de operasyondan saatler önce aç bırakılıp, ameliyat olduktan sonra bakımı kontrolü gerekiyor. Asıl amacımız,bakımı üstlenip kısırlaştırmayı teşvik etmek, insanları bilinçlendirmekti.  Ama gördük ki Sancaktepe ve Çekmeköy Belediye Veterinerlikleri, kısırlaştırma konusunda yetersiz.

İBB’DE ÇÖZÜM ARIYORUZ

Biz de bu işi İBB’ye giderek çözmek zorunda kalıyoruz. Aylık 120 kedi kısırlaştırıp, tedavi ettiğimiz oldu. Sokaklarda çok sahipsiz can var. Yaşama alanlarını işgal ettik. Çoğalmalarını önlersek, hem uzun, hem sağlıklı yaşamalarını sağlarız. Dernek olarak imkanlarımız kısıtlı. Tek aracımızla uzaktaki  İBB Veterinerliğine gidiyoruz. Randevu alamadığımız zaman özel klinikte tedavi yaptırmak zorunda kalıyoruz.Bu yüzden,  Sancaktepe Belediyesi’nden destek bekliyoruz.” dedi.

Dernek, sokak hayvanlarının kısırlaştırması ve iyileştirmesi faaliyetlerinin yanı sıra, fırsat buldukça; ormanlara da atılan köpekler için de besleme yapıyor.

DERNEK HAKKINDA

Merhamet Derneği, sokak hayvanlarını kısırlaştırmak, tedavisini yaptırmak, sahiplendirmek amacıyla, 2017 yılında Çekmeköy Nişantepe’de kuruldu. Şu anda faaliyetlerine Sancaktepe’de devam etmektedir.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :