Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.09.2012 - 09:59
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıyer'de vatandaşın İBB nöbeti

Sarıyer Kazım Karabekir'deki mahalle kültürünü yaşatmak ve ev kadınlarına mesleki eğitim vermek amacıyla inşa edilen semt evini yakmaya gelen İBB yıkım ekipleri, tepki üzerine geldikleri gibi gittiler. Mahalleli, geri gelme olasılığına karşı nöbete başlad

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mahalle kültürünün yaşamasını sağlayan ve ev hanımlarına maddi gelir eğitimleri vermeyi amaçlayan semt evlerine karşı anlaşılmaz bir tutumla karşı çıkarak, yıkmaya çalışıyor. Sarıyer'in birçok mahallesinde mahalle sakinlerini bir araya getiren ve ev ekonomisine katkı sağlamaları için değişik alanlarda mesleki faaliyetlerde bulunan semt evlerinden bir yenisi de Kazım Karabekir Paşa Mahallesi'nde yaşama geçirilmeye çalışılırken, yıkım için gelen İBB ekipleri, mahallelinin büyük tepkisi karşısında geri dönmek zorunda kaldı. Vatandaşlar, yıkım ekiplerinin geri gelmesi olasılığına karşı inşaat alanında sırayla nöbet beklemeye başladılar.

BU RUH, 30 AĞUSTOS RUHUDUR

Kazım Karabekir Paşa Mahallesi Semt Evi inşaat alanına gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, gördüğü birlik ve beraberlik tablosu karşısında çok mutlu olduğunu ve Sarıyer halkıyla bir kez daha gurur duyduğunu söyledi. “Bugün burada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bizlere bahşeden atalarımızın birliktelik ruhunu gördüm” diye konuşan Başkan Genç, dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

10'uncusunu inşa ettikleri Semt Evi’nin bir an önce bitirilip halkın hizmetine girmesi için çalıştıklarını belirten Başkan Genç; “Bu proje yalnızca Sarıyer Belediyesi’nin değil, tüm toplumun ve halkın projesidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinden isteğimiz; bu hizmet alanlarını yıkmak yerine bizlere destek vermeleri ve omuz omuza halkımız için yararlı işler yapmamıza yardım etmeleridir” diye konuştu.

Çocuklarla destek maçı

Kazım Karabekirliler’in direnişine destek veren Başkan Şükrü Genç, mahalleli çocukların isteklerini kırmayarak onlarla Semt Evi bahçesindeki halı sahada futbol oynadı. Genç, yıkma teşebbüsü ihtimaline karşı kendisinin de sık sık gelerek mahalle sakinleriyle birlikte nöbet tutacağını bildirdi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :