Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.10.2012 - 11:15
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kazazede Tamer, akülü sandalyesine kavuştu

Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, bir kaza sonucu iki ayağını kaybeden Tamer İlçi'ye, Belediye Ruhsat Müdürlüğü tarafından temin edilen akülü sandalyeyi teslim etti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Geçtiğimiz mart ayında talihsiz bir kaza sonucu iki ayağını birden kaybeden Tamer İlçi'ye Sarıyer Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü tarafından temin edilen akülü sandalye, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ve Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mahmut Kement’in organize ettiği törende verildi. 

SANDALYE BİR ARA DURAK

İstinye Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Başhekim Op. Dr. A Cengiz Tamer; tekerlekli sandalyenin bir ‘ara durak’ olduğunu ifade ederek,  protezlerle ayağa kalkacağı gün akülü sandalyeyi bir başka ihtiyaç sahibine kendi elleriyle teslim edeceğini söyledi. Akülü sandalye kullanımı hakkında İlçi’ye teknik bilgi veren Engelli Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mahmut Kement, kötü bir travma atlatan İlçi’yi hala toplumun bir ferdi olduğunu hatırlatıcı sosyal rehabilitasyon etkinliklerine davet edeceklerinin altını çizdi.

YARDIMLARA DEVAM

İstinye Devlet Hastanesi’nde yapılan teslim töreninin ardından, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mahmut Kement ile birlikte Reşitpaşa Mahallesi’ne giderek ihtiyaç sahibi Sevin Çetin'e de tekerlekli sandalyesini verdiler.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :