Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.11.2013 - 16:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Sarıyer İlçe teşkilatı kendi adayını belirleyecek kabiliyette

CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adaylarından Av.Necati Yıldırım, yerel basını ağırladığı toplantısında Genel Merkez’e seslenerek İlçe Teşkilatı’nın kendi adayını seçecek kabiliyette olduğunu söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

YEREL seçimlerde yarışacak siyasi parti aday adaylarının, ön seçimle değil de parti genel merkezlerince belirlenerek açıklanmasına az bir zaman kala, CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Av. Necati Yıldırım, CHP'nin ağır toplarını ve Sarıyer yerel basınını ağırladı. Partisinin genel merkezine seslenen Av. Necati Yıldırım, CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı’nın, yönetimi, delegeleri, mahalle temsilcilerinin bulunduğunu ve kendi adayını seçebilecek kabiliyette olduğunu vurgulayarak, örgütün kendi adayını seçmesi durumunda hedefe varabileceklerini dile getirdi.

SESİMİZİ DUYSUNLAR

Siyasi parti aday adaylarının gönüllerinde yatan ancak genel merkezi karşılarına almaktan çekindikleri için kolay kolay dile getiremedikleri bir konu olan "önseçim" konusunu da dile getiren Av. Yıldırım, konuşmasında şunları söyledi:

Önemli bir zaman dilimindeyiz. Seçim arefesindeyiz. Yerel seçimlerin yapılmasına çok az bir zaman kaldı. Burada sizlerin ne kadar değerli olduğunuzu, Sarıyer'e ne kadar değer kattığınızı haykırmak istiyorum. Tüm İstanbul duysun istiyorum, Ankara duysun istiyorum, genel merkezlerimiz buradan yükselen sesleri duysun istiyorum. Sarıyer'in sıkıntıları ne kadar çok olursa olsun, ne kadar çok sorunla karşı karşıya olursak olalım, yığınla biriken ve çözüm bekleyen bu sıkıntıları, birbirimize dayanarak, el ele, kol kola, omuz omuza vererek çözeceğimizi düşünüyorum. Üzerinde durmak istediğimiz, ayrıntılarına girmek istemediğimiz pek çok sıkıntısı var Sarıyer'in.

ÇÖZEMEZSEM İSTİFA EDERİM

Özetlersek; huzurlu, güvenli ve modern bir yaşam hepimizin ortak hayali. Bir belediye başkanı nasıl olmalıdır sorusunun cevabı da burada gizli. Sarıyer'in tapu sorununu çözmeli, hem de kısa sürede çözmeli. Bu meselelerin daha fazla konuşulmaya tahammülü yok. Öyle birini seçelim ki bu sorunları Sarıyerliyle beraber, örgütlerimizle beraber çözsün, çözebilsin diye. Ama Sarıyer'de 2960 Sayılı Boğaziçi Yasası, Büyükşehir Yasası ve kentsel dönüşüme dayalı yasalar Sarıyer'deki bu sorunların çözümünü kilitlemiştir. Ancak iddia ediyorum 2 yıl içinde bu sorunlar çözülür. Mahallelerdeki örgütlenmelerle, muhtarlarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bu çalışmalar yapılırsa bu sorunları çözmek mümkündür. Bunun için iddia ediyorum. Ben 2 yıl içerisinde bu sorunları çözmezsem istifa ederim.

Marmaray bu semtlerde emlak fiyatlarını uçurdu TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :