Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.08.2014 - 18:30
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Sarıyer sahilleri ölüm tuzağı

Sarıyer sahilleri ölüm tuzağı gibi. Yine 2 can sorumsuzluğun kurbanı oldu, hem de yetkililere haftalarca önce uyarılarda bulunulduğu halde

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL ’un sorunlu ilçelerinden Sarıyer, başıbozukluğun, sahipsizliğin acı reçetesini ölümlerle ödüyor. Yine 2 kişi ilgisizliğin, sorumsuzluğun kurbanı oldu, boğularak yaşamından oldu.

Sarıyer Belediyesi ilçenin sorunlarını çözümde etkili projeler üretmediği gibi, vatandaşların sosyal yaşamını güvence almakta bile yetersiz kalıyor.

Yaz mevsiminin en sıcak günlerinde yaşlısı, genci serinlemek için Sarıyer sahillerine ve plajlarına koşuyor.

Ancak Sarıyer Belediyesi’ne yapılan tüm uyarılara rağmen hala bir önlem alınmadığı son iki ‘Can’ın gitmesinden sonra bir kez daha gözler önüne serildi.

BOĞULMA RİSKİ UYARILARI

Halbuki Sarıyer’in bir yerel gazetesi uyarmış, ‘Sarıyer Kilyos, Gümüşdere, Kısırkaya plajlarında boğulma tehlikesi had safhaya ulaştı’ demişti

Ancak; görüldü ki; Sarıyer Belediyesi önlem almadığı gibi uyarıları da önemsememiş, sonuç 2 kardeşin yaşamı daha gitti, bu yaz boğularak ölenlerin sayısı da 20’ye ulaşmış oldu.

Sarıyer Belediyesi, kendi ilçesinin güvenliğini, sorunlarını bırakmış, Soma’ya göstermelik ‘Gönül köprüsü’ adı altında atlet uğurlayarak reklam yapıyor, belediyecilik yaptığını zannediyor.

İKİ KARDEŞE DAHA MEZAR OLDU

Dalgalara kapılan iki kardeş boğuldu. Sarıyer’de ikisi kardeş dört gencin deniz keyfi ölümle bitti. Dalgalara kapılan iki kardeş boğularak hayatını kaybetti.  

Sarıyer Kısırkaya Plajı’nda dört kişi serinlemek için denize girdi. Bir süre sonra dalgalara kapılan gençlerden ikisi denizde kaybolurken, diğer iki kişi ise çevrede bulunan vatandaşların yardımıyla denizden çıkartıldı. Olay yerine sağlık ekipleri ile jandarma sualtı arama kurtarma ekipleri çağrıldı.

Denizde kaybolan Ferhat ve Serhat Göktürk kardeşlerden birinin cesedi arama kurtarma ekipleri tarafından sudan çıkartılarak, ambulansla Sarıyer Devlet hastanesi’ne götürüldü. Arama kurtarma ekipleri, bir süre sonra kaybolan diğer kardeşin cesedine ulaştı.

SARIYER GAZETESİ UYARMIŞTI

Sarıyer’de 18 boğulma, Plajlar S.O.S veriyor: Sarıyer Kilyos, Gümüşdere, Kısırkaya plajlarında boğulma tehlikesi had safhaya ulaştı, Bayram tatili sürecinde hergün boğulma olaylarının yaşandığı plajlarda yeterli güvenlik sağlanamıyor. Şuana kadar Toplam 18 kişinin boğulduğu plajlarda Sarıyer tehlike çemberi içinde.

Sahil güvenlik komutanlığının karadeniz bölgesinde yapmış olduğu uyarı eğitimleri ve uygulamalı tatbikatları Sarıyer de yapılmadığı bildirildi. Sarıyer Sahil Güvenliğin en kısa sürede plajlar için önlem alması gerektiği, yeterli güvenlik denetimlerinin yapılmadığı belirtildi.

Plajların Cankurtaran tekne ve elaman eksikliği olduğu, yeterli güvenliğin sağlanmadığı, saglık müdehalesinin ise yetersiz ve bilgisiz kişilerce yapıldığı belirtiliyor.

Son bir uyarı olarak sıkı denetime girmesi gereken Sarıyer plajlarının işletme sahiplerince yeterli önlemleri alamadığı için ruhsatlarının iptal edilebileceği tartışılıyor…

SARIYER: ÖLÜM SAHİLİ

Sarıyer’de serinlemek için denize giren iki kardeş azgın dalgalar arasında kaldı. İki kardeşten biri kaybolurken diğeri çevredekilerin yardımıyla son anda kurtarıldı. Olay Kilyos’ta bulunan Baykent Koyu’nda akşam saatlerinde meydana geldi. Bayram tatili için İstanbul’a gelen 17 yaşındaki Muhammed Nazım Büçkün ile ağabeyi Sami Büçkün, serinlemek için denize gittiler. Yaşıtları olan 3 akrabalarıyla gelen Büçkün kardeşler denize girip açılmaya başladı. Bir anda gelen dalgalara kapılan iki kardeş bir anda boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Olaya tanık olan akrabaları sahildeki vatandaşların da yardımıyla Sami Büçkün’ü kurtarmayı başardı. Ancak tüm uğraşlara rağmen 17 yaşındaki Muhammed Nazım Büçkün dalgaların arasında kayboldu.

SARIYERLİLERİN ŞİKAYETİ BİTMİYOR

Belediyesi Yanlış Fotoğrafçıyla Anlaşmış.

Yasemin G. | 02 Ağustos 2014 10:30 24.05.2014 tarihinde Sarıyer Belediyesi dairenizde nikahım kıyıldı. Mecburi MG Fotoğrafçılık firması ile anlaşmanız olduğu için onlarla çalıştık ama kötü bir fotoğraf çekimi olmuş. Şok olduk. Gelin-damat yani biz fotoğraflarda yüzümüz yanmış ve pudralı gibi. Firma resmen aldığı parayı hak etmiyor. Dış çekim ve akşam eğlencesi için de bu firmayla anlaştık ama hata yapmışız. Video görüntüsünde bulanık, çekilen dış çekimler ise berbat. Çok üzüldüm. Belediyenizde bu firmayla çalışmayın. Adınızı kötülemeyin. Çünkü ben herkese bunu anlatıyorum ve anlatacağım. Bunun peşini bırakmam.

Cumhuriyet Mahallesi’nde İETT çilesi

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Nevzat Aktan

11 yıldır mahallemizin bir otobüs sıkıntısı var. Biz sürekli dilekçe gönderiyoruz, bize olumlu olarak dönüyor yetkililer. Fakat bir faaliyette bulunulmuyor. Genellikle sıkıntı Beşiktaş ve Maslak trafiğinden dolayı otobüslerin geç gelmesi. Bundan dolayı ek seferlere ihtiyaç duyuluyor. Ek sefer konulursa aslında bu sorun çözülür. Yetkililerden yardım bekliyoruz.

Bahattin Aktaş (19 öğrenci)

bahattin-aktas-cumhuriyet-mahallesi

Sabahları 29-C genellikle çok geç geliyor, bu nedenle bazı zamanlar Hacı Osman’a yürüyerek minibüs kullanmak zorunda kalıyorum. Bazen iki katı ulaşım ücreti ödüyorum.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :