Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.12.2013 - 10:00
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yabancı oyuncu sayısı değişiyor mu?

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden takımlarda uygulanan yabancı oyuncu sayısı değişiyor mu? Türkiye’de Futbol takımlarında oynayan yabancı oyuncu sınırlaması değişiyor mu, ne olacak?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

SPOR Toto Süper Lig’de bu sezon uygulamaya konulan 6+0+0 uygulaması ile eli kolu bağlanan takımlarımız, kabinedeki bakan değişikliğinden sonra umutlanmaya başladı. Mevcut uygulama ile bir çok futbol yıldızı tribünlere mahkum olurken, kulüpler ekonomik olarak ta çok büyük kayıp içerisindeler. Ülkeyi sarsan gözaltı ve trilyonluk kara para olaylarından sonra bakanlar ardı ardına istifa etmeye başladı.

SPORUN BAŞINA YENİ KILIÇ GELDİ

Suat Kılıç’tan boşalan Gençlik ve Spor Bakanlığına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Parti Samsun milletvekili Akif Çağatay Kılıç getirildi.

 Aslen Samsun’lu olan Kılıç 1976 Almanya doğumlu. Başbakanın yurt dışında tercümanlığını da yapan Kılıç Avrupa’da önemli bir vizyona sahip.

 Türkiye’nin Avrupa Birliğine üyeliği ile ilgili önemli çalışmaları olan yeni spor bakanımız Kılıç’ın, Avrupa Birliği pasaportlu oyunculara ligimizde yerli statüsünde oynama ayrıcalığı tanıması bekleniyor.

 Bakan bu kararını açıklasa bile en erken yeni sezonda bu uygulamaya gidilecek. Galatasaray ve Beşiktaş mevcut uygulamadan en çok sıkıntı çeken kulüplerimizin başında geliyor.

Dolar tarihi rekorunu yaptı TIK'la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :