Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.07.2016 - 20:31
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe Monaco’ya hazır

Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme 1. maç öncesi Fenerbahçe’de sistem karmaşası devam ediyor. Fenerbahçe, Monaco karşı nasıl hazırlanıyor. Hasan Perioğlu yorumladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Kaleci Volkan’ın sakatlığı, yedek kaleci Fabiano’nun formsuzluğu, üçüncü kaleci Ertuğrul’un tecrübesizliği Teknik Direktör Vitor Pereira’nın elini kolunu bağladı.

 Savunmanın göbeğinde oynayan Michael Kadlec ve Bruno Alves takımdan ayrıldı, onların yerlerine Neustadter ile Skrtel transfer edildi.

 FENERBAHÇENİN SİSTEMİ NE?

 Herkes 3-5-2 diyor ama hakikat bu değil. 3-5-2 çok modern bir sahaya diziliş şeklidir ve bu sistemi hem her takım oynayamaz hem de başarmak için çok zamana ihtiyaç vardır.

 Orta saha üçlüsü oyunu iki yönlü oynayabilen teknik ve zeki oyunculardan oluşur. 3-5-2 oynayan bir takımın oyuncuları uzun süre bir arada oynayan, birbirlerini iyi tanıyan ve tamamlayan oyunculardan oluşur.

 Günümüzde bu sistemi en iyi uygulayan takım, İtalya Milli takımıdır.

 89-90’lı yılların Galatasaray’ı, yine aynı dönemin Milan’ı 3-5-2 sistemini başarıyla uygulayan takımlardı.

 Fenerbahçe’nin oynamaya çalıştığı sistemin adı 5-3-2’dir.

 Bu iki sistemin temel farklılığı kanatlarda oynayan ikilinin özelliğidir. Eğer kanat oyuncuları daha çok hücuma dönükse, sistemin adı 3-5-2, kanat oyuncuları savunmaya daha yatkın ise, sistem 5-3-2’dir.

 Vitor Pereira’nın Monaco’ya karşı sahaya sürmeyi planladığı sitem de 5-3-2’dir. Burada asıl dikkat çeken konu, savunma güvenliğini ön plana çıkarıp üç stoperi bir arada oynatmaktır. İki kanat bekini de saydık mı, eder beşli savunma!

 Pereira bu denemesinde haklı. Çünkü Fenerbahçe henüz eleme maçlarına hiç hazır değil. Öyleyse risk bugün alınmayacaksa, ne zaman alınacak.

 Belki Monaco maçları bu sistemin ölçüsü sayılacak ve Fenerbahçe olası elenmesinde çok tartışılacak. Kılıfta hazır, ‘Go home Pereira!’

 Ancak Portekizli çalıştırıcı ülkemizi yeni tanıdı ve buna bir şampiyonluk bedeli ödedi. Ben her skorda Pereira’nın destekçisiyim. Fenerbahçe biraz sabırlı olsun, uzun yıllar Pereira ile başarılı sonuçlar elde edebililer.

 Fenerbahçe’nin muhtemel kadrosu:

 Ertuğrul, Van Der Wiel-Kjaer-Skrtel-Neustadter-Hasan Ali, Josef-Ozan-Salih, Emenike, Fernandao


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :