Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.12.2017 - 12:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oktay Bahadır Ekşi, Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil etmek istiyorum

TV 8’de canlı olarak yayınlanan Boks’un Yıldızları organizasyonda isminden sıkça söz ettiren Türkiye Boks Federasyonu’nun genç hakemi Oktay Bahadır Ekşi, 'Bundan sonraki hedefim, Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil etmektir' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Üsküdar

Acun Medya’nın Türkiye’de boks sporunun görünmesi, bilinmesi ve popüler hale getirilmesini sağlamak amacıyla ünlü sporcuların ringe çıktığı Boks’un Yıldızları Organizasyonda  hakemlik yapan Türkiye Boks Federasyonu’un hakemi Oktay Bahadır Ekşi, gazetemize bu konuda açıklamalarda bulundu.

VATANDAŞ BOKSU SEVDİ

Ekşi, “Türkiye Boks Federasyonu tarafından görevlendirilip insanlara eğitim verip ringlere çıkartıyoruz. Üç tane canlı yayın çektik. Ve İnsanların beğenisine sunduk. Reytinglerde insanların boks sporunu sevdiklerini gördük. Bu sonuçlar Türkiye’deki spor ile ilgilenen herkesi sevindirdi ve mutlu etti. Toplamda on program olacaktı ama talihsiz sakatlıklar oldu ve üç program sonra yayında kaldırılmak zorunda kalındı” dedi.

BOKS ÖZGÜVEN SAĞLIYOR

Ekşi, “Boks’un insan vücudunda yarattığı en önemli şey özgüven sağlamasıdır. Ebeveynlere burada tavsiyem çocuklarının asosyallikten kurtulmaları için onlara mutlaka sporu bir şekilde sevdirmeleridir.

Oktay Bahadır Ekşi Kimdir?

1975 Rize doğdu. Afyon Kocatepe Üniversitesi iktisat bölümünü bitiren Oktay Bahadır Ekşi, Açık Öğretim’den Halka İlişkiler ve Spor Eğitmenliği bölümlerini bitirdi. Tek yıldızlı Uluslararası bir boks hakemi olan Ekşi, yıldızlarını sayısını arttırıp Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil etmek istiyor. Oktay Bahadır Ekşi, Fazilet Eğitim Kurumları’nda Eğitim Koordinatörü görevini yapmaktadır.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :