Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.12.2017 - 23:08
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tudor ne zaman gidecek?

Galatasaray’daki geleceği polemik olan Hırvat teknik direktör İgor Tudor verdiği ilginç kararlarla taraftarın gözünden düştüğü gibi yönetimi de ikiye böldü.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Galatasaray’da teknik direktör olarak görev almak hakikatten çok zordur. Hele hele Fatih Terim’in sesi veya gölgesi var ise, ateşten gömleği giyen hoca için işler daha da zordur.

İgor Tudor’un Galatasaray’a geliş süreci çoğumuz tarafından etik görünmediyse de, bana göre profesyonelliğin gerekçeleri ( 300 bin Euro tazminat ) tamamen işletildi ve usul olarak hiçbir engel yoktu. Biz ‘Kurt Medya Grubu’ olarak uygun olmayan Prosedür değil, İgor Tudor’un kapasitesi idi!

2007 Eric Gerets sonrası son 10 yılda Galatasaray’ın başından tam 15 teknik adamın geçtiğini hatırlatır ve sorarım; ortalama 1 sezon ömrü olmayan bir teknik adamdan nasıl başarı beklersiniz?

İkinci sorum da şudur; başarısız olan teknik direktörler mi yoksa bu değişimler ile kulübü çok büyük borçların altına sokan yönetim mi?

Ve şimdi sizin ‘kötü teknik direktör’, benim de diploması var ama henüz Antrenör olamamış, ‘iyi bir teknik direktör adayı’ diye nitelendirdiğim İgor Tudor’dan büyük başarı beklemek hangi akla hizmet etmektir?

Tudor tercihi, Galatasaray Yönetiminin aldığı çok büyük bir hatadır. Galatasaray kulübü de teknik direktörlüğün öğrenileceği makam değildir. Velev ki öyle ise de, gel bu şansı uluslar arası platformda başarı sağlamış tecrübeli teknik adamların altında kendi yavrularına ver!

Ama olmaz, illa ki yabancı olacak. Bu tercih Galatasaray Yönetiminin oldum olası kronik hastalığıdır. Öncelikle ‘Galatasaray mektepli’ Ahmet Akcan, Bülent Ünder, Müfit Erkasap, Tugay Kerimoğlu ve Hamza Hamzaoğlu başta olmak üzere, Mustafa Reşit Akçay, Coşkun Demirbakan, Güvenç Kurtar, Nurullah Sağlam ve Giray Bulak gibi deneyimli yerli teknik adamlar var iken, üç beş günlük  Antrenörlüğü ile hiçbir başarısı olmayan İgor Tudor’a Galatasaray gibi bir dünya markasını teslim edip başarı beklemek akıl tutulmasından başka bir şey değildir!

 Şimdi, ne olacak:

 İgor Tudor ne istifa eder ne de Galatasaray yönetimi kendisini bu süreçte gönderebilir! Neyse ki yardıma devre arası yetişti. İki hafta sonra devre arası ve malum en azından bir sol bek transfer edilecek ama bu da yeterli olmayacak.

 Tudor’la beraber spor yazarları da hala göremezken, biz 3. haftadan itibaren Galatasaray’ın asıl sorunun N’Diaye ve Fernando’nun hücuma hiç destek vermediklerini vurgulayarak yazdık ve hele şükür ki bizden sonra bunu açık bir şekilde 14. haftada görebilen Mustafa Denizli ikinci isim oldu!

 Bir sol bek ki muhtemelen Asamoah’ı aldık varsayarak devam ediyorum:

 Tudor da işi biraz daha öğrenir ve muhtemelen daha olumlu kararlarla bir 10 hafta daha idare eder. Sonrasında bakacaklar ki atı alan Üsküdar’ı geçmiş, diğer tarafta da fanatik seyirciye şırıngalanmış Fatih Terim sesleri!

Bu baskıya kim dayanabilir ki?


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :