Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.03.2018 - 00:54
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe-Galatasaray maçı derbi değildir, çünkü...

Fenerbahçe-Galatasaray maçı, Güncel Posta Gazetesi olarak derbiden ziyade Fenerbahçe açısından sıradan bir maçtan öte gideceğini sanmıyoruz. Çünkü...

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Hasan Perioğlu/Güncel Posta

Hafta sonu sözüm ona dünyanın sayılı derbilerinden biri olan Fenerbahçe-Galatasaray derbisini’ izleyeceğiz!

Ancak biz  Güncel Posta Gazetesi olarak bu maçı derbiden ziyade Fenerbahçe açısından sıradan bir maçtan öte gideceğini sanmıyoruz. Çünkü...

Neden mi?

Düşünün, bugün askerlik çağına gelmiş hiçbir Galatasaraylı genç, Galatasaray’ın Fenerbahçe’ye bariz üstünlük sağladığı üst üste iki maça şahit değil.

Eski bir Galatasaraylı olarak benim şahsen hatırladığım Ribery’li Galatasaray fi tarihinde Fenerbahçe’yi 5-1 yenmişti hepsi o!

Son yıllarda ise ya Fenerbahçe yeniyor ya da maçlar berabere bitiyor ve Galatasaray camiası yenilmeyince bayram sevincine bürünüyor. Peki derbi bunun neresinde?

Derbi diyebilmemiz için; maç sonucunun tahmin edilememesi ve takımların birbirini yenmeleri gerekir. Galatasaraylılar kızmasın ama sürekli Fenerbahçe’nin galip geldiği son dönemlerdeki Galatasaray-Fenerbahçe maçlarının derbi statüsünden çıkarılması aklı-selim bir değişim olur.

Daha eski dönemlerde 2000’li yılların efsane Galatasaray’ını bu işe hiç karıştırmayalım, çünkü o Galatasaray da Avrupa devlerine diz çöktürdü ki bunun arkasına sığınmak tüm başarısızlıkları örtmez.

Fatih Terim kötü gidişe dur diyebilir mi?

Galatasaray’ın zirvede olması ‘en iyi takım olması’ anlamına gelmiyor. Bize göre bu durum sadece fikstür avantajıdır ki üç puan fark ilerisi için yeterli avantaj değil. İşte bu maç Galatasaray’dan ziyade, Fatih Terim’in sınavıdır. Büyüklük, Karabük’e yarım düzine gol atmak değildir, Fenerbahçe’yi tek farkla da olsa Kadıköy’de yenebilmektir.

Bu maç ne olur biliyor musunuz? Bize göre; Fatih Terim Aykut Kocaman’a kıdem aldırır, hepsi bu!


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :