Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.11.2018 - 13:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe şampiyon olabilir mi?

Süper Lig üç puanlı sistemden dolayı bu sezon her sonuca açık. Ligin zirvesinde Abdullah Avcı’nın ‘ekol takımı’ Başakşehir hak ederek zirvede, arkasında da Galatasaray’dan sonra ‘ya bizim ne işimiz var buralarda’ diyen…

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Hasan Perioğlu/Güncel Posta Gazetesi

 

Sırasıyla Kasımpaşa, Yeni Malatyaspor, Antalyaspor ve Ankaragücü!

Ve bu 3-4-5 ve 6. sıradaki sürpriz takımlar; kesinlikle doğru yapılanmanın eseri olup yakıştıkları yerdedirler ve ileride Beşiktaş ile Fenerbahçe bu grubu geçer ama bu takımlar korkulu rüya görmezler.

 

Asıl konumuz Fenerbahçe’ydi:

Transfer dönemlerinde takımlarımız “yeni Hagi, Alex, Ronaldinho ve Maradona’lar” transfer ediyorlar! Aman ya Rabbi, gazete bayilerinde spor gazeteleri yok satıyor!

İşte Fenerbahçe de öyle bir ‘hayal takımı’ kuruyordu.

 

İşin en tuhaf tarafı kesinlikle Comolli’dir!

Transferleri o belirleyecek, antrenmanları Koeman yaptıracak, Cocu da takımı kuracak ve Fenerbahçe kısa sürede başarıya ulaşacak. Bir kere unutulmaması gereken çok önemli bir konu var; toplama takım kesinlikle kısa sürede başarıyı yakalayamaz. Böyle bir şey bu güne kadar olmamıştır.

 

Şimdi gerçeklere bakalım: Cocu gitti ama Koeman güzel işler çıkarıyor. İnandığı ilk onbiri kurdu ve özellikle Valbuena’yı bu takımın beyni yaptı. Mevcut oyuncularla olabilecek en iyi işleri başarıyor. Bence de kalmalı ve yeni bir maceraya atılmamalı.

Şampiyon olabilir mi? Orada bir durmak lazım.

 

Bence; Başakşehir üç büyüklerin biribirini yemelerinden büyük ihtimalle sıyrılır ve eldeki avantajını koruyarak tarih yazarlar!  Diğer olasılıklarda Fatih Terim realitesini unutmamak lazım! Bir iki takviyeli Galatasaray’ın çok değişebileceği.

 

Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin son haftalara kol kola gireceklerini düşünüyorum. Ama en önemlisi bu Fenerbahçe mutlaka bir 10 numara ve savunmada lider bir oyuncu bulmalı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :