Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
31.10.2019 - 15:56
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye Kadınlar 1.Futbol Ligi'nde son durum

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Türkiye Kadınlar 1.Futbol Ligi’nde 12 takım mücadele ediyor. Ligin ilk iki haftasını kayıpsız geçiren Beşiktaş lider koltuğunda.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Beşiktaş’ın ardından ikinci Kireçburnuspor, üçüncü ALG Spor altışar puana sahip. 4 puana sahip Hakkarigücü dördüncü, Karadeniz Ereğli Bld beşinci sırada yer alıyor. Üçer puanlı Konak Bld altıncı, Kocaeli yedinci, Vatanspor 1 puanla sekizinci, aynı puana sahip Ataşehir Bld dokuzuncu sırada. Henüz puan alamayan Amed, Fomget ve Adana son sıraları paylaşıyor.

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Kadınlar Futbol Liginde Beşiktaş fırtınası esmeye devam ediyor. Ligin ilk iki haftasını kayıpsız geçen Kara Kartallar rakip kalelere 8 gol bırakırken, kendi kalelerinde sadece 1 gol gördüler.

 Beşiktaş’ın ardından ikinci sırada bulunan diğer İstanbul temsilcisi Kireçburnuspor da ilk iki maçını kazanırken 7 gol atıp kalesinde hiç gol görmedi.

 Kayıpsız takımlardan üçüncü sırada bulunan Gaziantep ekibi ALG Spor rakip kalelere 7 gol atarken kalesinde ise sadece 1 gol gördü.

 12 takımın mücadele ettiği Kadınlar 1. Futbol Liginde ikinci hafta sonunda, Amed Sportif Faaliyetler, Fomget Gençlik ve Spor ile Adana İdmanyurdu Spor henüz puan alamadılar ve ligin son üç sırasını paylaşıyorlar.

 Kadınlar 1. Futbol Liginde yabancı oyuncu fazlalığı dikkat çekti:

 Konak Belediye Spor; iki Nijeryalı, bir İranlı, bir Makedon ve bir Romen olmak üzere 5 yabancı oyuncu ile kadrosunda en çok yabancı oyuncu bulunduran takım durumunda.

 Hakkarigücü Spor; iki Gürcü ve bir Kazak,

 Ataşehir Belediyespor; bir Tunuslu ve bir Belaruslu yabancı oyuncu oynatırken, ligin lideri Beşiktaş sadece yerli oyunculardan yana tercihini yaptı.

 Latin Amerika, Almanya ve özellikle İskandinav ülkelerinde çok popüler olan Kadın Futbolu son yıllarda ülkemizde önemli bir yer almaya başladı.

 Hakkarigücü Spor iddalı

 Lige henüz ‘sadece oyuncuların kendi ekonomik imkânları ile giren’ Hakkari’li kadınlar büyük bir özveri örneği sergileyip profesyonel takımların arasından sıyrılıp şampiyon olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da feodal erkek egemenliğinden sıyrılan ve sahalara renk katan Hakkarigücü Spor ligde şampiyonluğun favorisi Beşiktaş’ın korkulu rüyası durumunda.

 Hakkarigücü Spor’un hedefi şampiyon olup ülkemizi Avrupa Kadın Futbolunda başarıyla temsil etmek.  Kurt Medya Grubu Spor Müdürü olarak, spora ve futbola bu kadar renk katan Kadınlarımıza destek amaçlı, TFF'Yİ, BEINSPORT ve ACUN MEDYA’YI Kadınlar Futbol Ligi maçlarını daha çok yayınlamaya davet ediyorum.

Futbol Analizi: Hasan Perioğlu


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :