Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.01.2020 - 23:11
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arda Turan Galatasaray'ı kurtarabilir mi?

Fatih Terim bu Arda’yı bu Galatasaray'da oynatamıyorsa, herkes bilsin ki, ‘gerekçe’ futbolun çok dışında gerçeklerdir!

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

 Barcelona formasını 2 yıl öncesine kadar başarıyla terleten ve bugün 32 yaşında olan bir Arda Turan bu Galatasaray’da oynayamıyorsa, formasını assın ve futbolu bıraksın!

 Bir Fatih Terim bu Arda’yı bu Galatasaray’da oynatamıyorsa, herkes bilsin ki, ‘gerekçe’ futbolun çok dışında gerçeklerdir!

 Eğer Galatasaray taraftarı da Arda Turan’ı bu Galatasaray’ın kurtarıcısı olarak görüyorlarsa, onlara da bu rüyadan uyanmalarını tavsiye ederim!

 Arda kariyerli ve karakterli bir oyuncudur. Gerçek bir liderdir. Kişiliği futbolu ile orantılı pozitif gelişmiştir ve bu ülkenin her takımında 2-3 sene daha çok rahatlıkla futbol oynayabilir.

 Ancak, oynadığı takım ve sistem çok önemlidir. Arda’yı Barcelona’da zirveye taşıyan nedenler, oynadığı takım arkadaşlarının futbol zekâsının üst düzeyde olması ve en önemlisi, her oyuncunun kendi görevinde kusursuz olmasıydı.

  ‘Hocaların hocası’ lakaplı, rahmetli Metin Türel anısına düzenlenen Uefa Fifex Antrenör gelişim seminerinde başarılı Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın ‘’sistem oyuncuyu değerli kılar’’ söylemi ile Arda Turan’ın değerini ve önemini net olarak anlayabiliriz.

 Yani, sistem ve oynanan oyunun değeri ne kadar yüksek ise, Arda’nın değeri de o ölçüde artar. Arda hala Türkiye üstü bir futbolcudur ama yeter ki oynayacağı takım da onun futbol zekâsında olsun.

 Şayet iyi bir Türk takımı Arda’ya forma giydiremezse ki en ideal takım Galatasaray’dır, Arda da zamanında Tugay Kerimoğlu’nun yaptığı gibi başka bir kulübe gider ve en az 5-6 sene daha rahatlıkla futbol oynar.      

 Eğer Arda’dan Galatasaray’ı kurtarmasını beklerseniz, yanılırsınız. Çünkü Galatasaray’ın bugünkü ihtiyacı Arda’nın futbol zekâsı değil, Fatih Terim’in nihayet görebildiği gibi, ‘savunma arkasına topsuz koşular yapabilecek süratli’  oyunculardır.

 Ve biz, Güncel Posta Gazetesi olarak Galatasaray camiasını doğru yönlendirirken, Galatasaray’ın öncelikli ihtiyacının süratli sağ ve sol bekler olduğunu yazarken, onlar futbol simsarlarını ve boyalı medyayı takip ederek anlamsız transferlerle kulübü maddi ve manevi çok büyük zararlara uğrattılar.

Boyalı medyanın devre arasındaki çözüm arayışlarına, biz Galatasaray bu hataya düşmeden önce sezon başında özellikle uyardık!


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :