Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.01.2020 - 19:10
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maratoncu Erdal Erdem'in yeni hedefi

Beşiktaş’ta 1993 yılından beri onlarca teknik adam ve yüzlerce futbolcuyla çalışan Beşiktaş’ın değişmeyen 27 senelik emektarı ve maratoncu Erdal Erdem’in yeni bir sosyal sorumluluk projesi için maratona hazırlanıyor

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Beşiktaş

 

Beşiktaş’ın 27 yıllık sevilen ve sayınlan emektarı Erdal Erdem, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Hamit Kurt’a önemli açıklamalarda bulundu. Erdem, 1993 yılında Fulya Tesislerinin çim bakım işleri ile ilgilenirken. Sinan Engin vasıtasıyla Beşiktaş’ın emektar çalışanı olmuş. Beşiktaş’ta 27 yılda 4 lig şampiyonluğu ve kupa sevinçleri yaşayan Erdal Erdem, onlarca  teknik adam ve yüzlerce futbolcu ile çalıştı. O günden bugüne futbolcuların abisi olmuş, teknik heyetle takımın başarısı için ortak çaba göstermesinin yanı sıra farkındalık projeleriyle sıkça maratonlarda boy göstermiş.

 

SOSYAL FARKINDALIK PROJELERİNDE KOŞUYOR

 

Erdal Erdem, çok önemli maratonlara katıldı. 12 Türk sporcunun yarıştığı Uluslararası Newyork Maratonu’nda en iyi Türk koşucu oldu. Vodafone 40. İstanbul Maratonu'nda "Down Sendromlu Çocuklara Farkındalık Yaratmak" adına 42 km'lik tam maratonu 4 saat 10 dakikada koştu. Kanser hastası çocuklar için farkındalık yaratmak adına Marsilya 2018 Maratonu’ndan “Come To Beşiktaş” sloganıyla koştu.

 

EN BÜYÜK HAYALİ SPOR BAKANI OLMAK

 

1975 yılında Malatya Arapgir’de dünyaya gelen  Erdal Erdem, amatör futbolculuğunu yanı sıra Uzman sağlık eğitimini almış. Spor yönetimi mezunu, aynı zamanda da 4 yıllık işletme bitirmiş. Beşiktaş’ın Fulya’da bulunan Bedensel Engelli futbol takımını ve Feriköy bedensel futbol takımını Türkiye şampiyonu yapma başarısı gösteren Erdem, 1877 Alemdağ Spor Kulübünün BAL Ligine çıkmasında büyük katkı sunmuş. UEFA B diplomasına sahip Erdem, pro-lisansı almak için her seminere katılıyor. En büyük hayali teknik direktörlükten çok Spor Bakanı olmak olduğunu söyledi.

 

O BEŞİKTAŞIN ZİDANE’Sİ KISACA ZİZU’SU

 

2003 yılında 100.yıl şampiyonluğu ve hayat eşine kovuşma sevincini bir arada yaşayan Erdem, hırslı yapısı ve bezerliğiyle efsane oyuncu Zidane’ye benzettiliyor. Beşiktaşlı futbolcular tarafından “ZİZU” lakabıyla çağrılıyor. İstanbul Çekmeköy’de ikamet eden Erdem, evil ve 2 çocuk babasıdır. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :