Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.12.2020 - 20:54
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe'yi kim yönetiyor?

Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durumu kaleme alan Hasan Perioğlu, ‘Hep hatır gönül işleri. Bu zihniyetlerin sahipleri, Fenerbahçe ve ülke futbolunun dibe vurmasının bir numaralı sorumlularıdır.’

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Fenerbahçe Vedat Muriqi’yi 3 Milyon Euro’ya alıp 20 Milyon Euro’ya yakın bir bedelle İtalyanlara satınca (kakalayınca), günümüz ülke şartlarında astronomik olan bu rakam ile çok iyi bir takım kuracaklarını umduk.

Takım para kasasının bolluğunu bilen tilkivari menajerler, bir anda sıradan oyuncuları parlatarak ve paralatarak Fenerbahçe’ye köstü!

Bu transfer süreci de çok ilginçti; daha teknik direktörü belli olmayan Fenerbahçe’ye ha bire oyuncu transferleri yapılıyordu!

Bu oyuncular takımın gerçek ihtiyacı mı, yeni teknik direktörün oyun anlayışına uyacak mıydı, bilen yok değil, bilen çok. Çünkü her transferden bir şekilde birileri nemalanıyordu. Tabi bu arada hemen hemen her transferi ‘Emre Belözoğlu zaferi olarak’ manşetlerde süsleyen gazeteciler de ufaktan nemalanmıyor değillerdi elbette.

 Yazık değil mi bu Fenerbahçe’ye:

Bu takımın Teknik Direktörü Erol Bulut ve altı tane de yardımcısı var! Daha kondisyoner, analist ve performans uzmanlarını dahil etmedik! Hani yardımcılar da farklı ülke ve ekollerden olsa eyvallah diyeceğiz de nedir bu arpanın bolluğu arkadaşlar?

Hep hatır gönül işleri. Bu zihniyetlerin sahipleri, Fenerbahçe ve ülke futbolunun dibe vurmasının bir numaralı sorumlularıdır.

Transferler fiyasko:

Pelkas, Samatta ve Perotti’yi bir kenara bırakıyorum; diğer transferlerin hepsi fasa-fiso! Fenerbahçe savunmasının hepsi ağır ve toplamları yarım Uche etmez.

Orta sahada Mert Hakan Yandaş, Ozan Tufan ve Tolga Ciğerci, Galatasaraylı eski Kel Suat’ın üçte biri etmez.

Forvette Pappiss Cisse, Kemal Ademi, Sinan Gümüş, Enner Valencia ve Mame Thiam’ın üstüne Jose Sosa’yı da bonus olarak yazın, kovarak ve ağlatarak gönderdiğiniz Alex’in sağ ayağı etmez!

 Şimdi bir Fenerbahçeli, bu orta oyunundan farksız kurguyu hangi heyecanla izlesin?

 Öyle ya; daha Hocası belli olmayan Fenerbahçe’ye, Emre Belözoğlu istediği her ‘oyuncu’  veya topçuyu transfer ettirebiliyordu ama Erol Bulut taktik verecekti! Volkan Demirel de Erol Bulut’a yardım edecekti. Siz buna inansanız da ben inanmam. Emre Belözoğlu lig bitmeden Erol Hocanın tepesine binerse hiç şaşırmam.

O formsuz, bu disiplinsiz, öteki isteksiz yaftalamaları ile Teknik Heyeti ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu’nu bir süre koruyabilirsiniz ama en çok sezonun yarısına girebilirsiniz. Biz kısadan uyarıyoruz; ‘Kılavuzu karga olanın …'


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :