Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.12.2011 - 14:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye’nin ilk yalıtım pazarı

Isı yalıtımı yaptırmak, avantajlardan ve kredi kolaylıklarından faydalanmak isteyenler için büyük imkan…

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Kent Meydanı’nda açılan ve  ısı yalıtımında öncü markaların, kredi kolaylıkları sağlayacak bankaların ve İGDAŞ’ın katıldığı Yalıtım Pazarı, 10 Ağustos’a kadar açık olacak.

Çevre çalışmalarına aralıksız devam eden Sultanbeyli Belediyesi,  vatandaşın hem tasarruflu hem de sağlıklı bir şekilde ısınmasını ve serinlemesini sağlamak için bir ilke imza attı.  Belediye, faturalarda yüzde 50 tasarruf sağlayan, binaları koruyarak, sağlıklı bir ısı dengesi oluşturan ısı yalıtımı konusunda vatandaşlarla ortak bir çalışma başlatarak, Kent Meydanı’nda ‘Yalıtım Pazarı’ açtı. Pazara, ısı yalıtımında öncü markalar, kredi kolaylığı sağlayacak bankalar ve İGDAŞ katıldı.

23 Temmuz’da gerçekleştirilen açılışa Kaymakam Mehmet Ceylan, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Kemal Akar, Emniyet Müdürü Halit Körken, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, il genel meclis ve belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DESTEK OLMALARINI İSTEDİK
Halk oyunları gösterileriyle başlayan programda konuşan Belediye Başkanı Keskin, “Sultanbeyli’nin temel sorunlarına ilişkin problemlerin yanında çehresinin güzelleşmesi adına da çalışmalar yapıyoruz. 20 bin gül ile 20 bin ağaç diktik. Ayrıca bu konudaki gelişimimizi bayanlara tiyatral bir dille anlattık. Katıldığımız bütün toplantılarda vatandaşlarımızdan bize her konuda destek olmalrını istedik” dedi.

Isı yalıtımı ve cephe düzenlemesi konusunda bir süredir devam eden çalışmalara değinen Keskin, “Vatandaşlarımızdan bazıları bugün yalıtım, güçlendirme ve cephe düzenlemesi yaptırıyor. Bu çalışmalarla hem ısı kaybını önlüyoruz, hem de ailelerimizin bütçesine önemli bir katkı sunmuş oluyoruz. Bugün şundan eminiz ki, yalıtımı yapılmış bir binanın fatura masrafı yüzde 50 düşüyor.” dedi. 

Konuşmanın ardından fuarın açılışı gerçekleşti ve katılımcılar fuar alanını gezdi. Sultanbeyli Yalıtım Pazarı, 10 Ağustos’a kadar Sultanbeylililerin ziyaretine açık olacak.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :