Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.05.2014 - 09:24
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultangazi Belediyesi’nden annelere madde bağımlılığı uyarısı

Sultangazi Belediyesi anneleri madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirerek, Benim çocuğum yapmaz düşüncesine karşı uyardı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

GÜNÜMÜZDE gençlerimizi bekleyen tehlikelerden biri de madde bağımlılığı.

Sultangazi Belediyesi, yarınımızın geleceği olan gençlerimizin kötü niyetli kişilerin kurbanı olmaması konusunda aileleri uyarmaya devam ederek Sosyal Belediyecilik anlayışıyla sık sık toplantılar yapıyor. Sultangazili anneleri, madde bağımlılığı konusunda bilinçlendiren Sultangazi Belediyesi, ‘Benim Çocuğum Yapmaz Deme’ semineri düzenledi.

GENİŞ KATILIM

Sultangazi Kadınlar Meclisi, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Narkotik Suçlarla Mücadele Sultangazi Şube Müdürlüğü organizasyonuyla 50’nci Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere; Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Koç, Sultangazi Kadınlar Meclisi Başkanı Nurcan Öztürkmen, Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ile Sultangazili anneler katıldı.

ŞİDDETE VE ÖLÜME GÖTÜRÜR

Uyuşturucu kullanımının çağımızın en önemli tehlikeleri arasında yer aldığını vurgulayan Nurcan Öztürkmen, “Madde bağımlılığının zararları kişinin bedeninden başlayarak ölümlere, şiddete ve kültürel bir yozlaşmaya neden oluyor. Gelecek nesillerin daha sağlıklı ortamlarda yaşaması için uyuşturucuyla mücadele etmeliyiz” dedi.

Karikatürlerle madde bağımlılıklarının zararlarının anlatıldığı seminerler, 4 hafta boyunca Cuma günleri Sultangazili annelere sunulacak.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :