Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.05.2014 - 09:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultangazi Belediyesi Uğur Mumcu’da yeni Sağlık merkezi yapıyor

Sultangazi Belediyesi afet riski taşıdığı için yıkılan Lütfiye Burat Hastanesi yerine yeni Sağlık merkezi yapıyor. Sultangazi Belediyesi yeni İlçe Sağlık Merkezi’ni nereye yapıyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

SULTANGAZİ  yeni sağlık merkezine kavuşuyor. Beklenen Marmara depremine hazırlık çalışmaları ve risk taşıyan binaların tespitinde tehlikeli listeye alınan Lütfiye Burat Hastanesi, afet riski nedeniyle yıkılmıştı.

Sultangazi Belediyesi, Lütfiye Burat Hastanesi’nin yerine İlçe Sağlık Kompleksi inşa ediyor. 8 bin 200 m2 inşat alanına sahip sağlık kompleksi, bodrum, zemin ve 4 kattan oluşuyor. Sultangazi’ye sağlık alanında bir yatırım daha kazandırılarak Uğur Mumcu Mahallesi’nde İl Özel İdaresi tarafından İlçe Sağlık Kompleksi inşa ediliyor.

KÜTÜPHANESİ DE OLACAK

Sağlık Kompleksi içinde Aile Sağlığı Merkezi, Verem Savaş Dispanseri, Toplum Ruh Sağlık Merkezi, Toplum Sağlık Merkezi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü bulunacak. Sağlık Kompleksi’nde hasta muayene odalarının yanı sıra röntgen odaları, laboratuarlar, kütüphane ile bilgilendirme çalışmaları için konferans salonu da bulunuyor.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :