Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.06.2014 - 10:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultangazi Belediyesi İzcilik Kampı ne zaman başlıyor?

Sultangazi Belediyesi izcilik kampı nerede, ne zaman başlıyor, kimler katılabiliyor, kayıtlar nerede yapılıyor, nerede kayıt yapılıyor, kamp kaç gün, hafta, ay sürüyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

SULTANGAZİ

Belediyesi’nin

Mimar Sinan Kent Ormanı’ndaki İzci Kampı’ndan 4 bin öğrenciyi yararlanacak.

Bu yıl 4’üncüsü yapılacak kampta öğrenciler,  ormanda çadır yaşamı deneyimi yanında, Jenga oyunundan canlı langırta, çivi çakmadan kuru bacaklara, ip bağlama tekniklerinden ok atmaya çeşitli etkinliklerle de eğlenecekler.

İzcilik kampını ziyaret eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, şunları söyledi:

İstanbul’da izcilik kampı bir Ümraniye, bir de Sultangazi’de var. Sadece ilçe insanımıza değil zaman zaman bölge insanımıza da burada hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Okullar kapandığında başlıyoruz okullar açılana kadar sürüyor. Spor alanlarının olduğu bir bölge olduğu için çocuklar burada çok güzel çalışmalar yapıyor. Çocuklar ve büyükler için fevkalade güzel bir etkinlik alanı. İzcilik kampında çocuklar, buradaki bir haftalık çalışmalarını bir yıl boyunca okuldaki arkadaşlarıyla paylaşıyor. Buradan mutlu çocuk olarak eve döndükten sonra bir özgüven kazanıyor. Anne ve baba bunu çok iyi fark ediyor. İzcilik kampımız İstanbul’un en iddialı yerlerinden biridir.

Haftada 150-200 arası öğrenci alabiliyoruz. Bizim burada okulların kapanış ve açılışını ful geçirdiğimizi düşünürseniz ayda 800 kişi olsa, 4 ayda 3 bin 200 -4 bine yakın öğrenci burada kalabiliyor.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :