Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.06.2014 - 14:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultangazi Belediyesi iftar sofrasında ilk gün 2.500 kişi oruç açacak

Sultangazi Belediyesi’nin Ramazan ve gönül sofraları hazır. Sultangazi Belediyesi iftar çadırında ilk oruç 2.500 kişiyle açılacak.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

SULTANGAZİ Belediyesi Ramazan hazırlıklarını tamamladı, ilk oruç açma gününü bekliyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan etkinlikleri Atatürk Bulvarı’nda yapılacak.

Ramazan İftar Çadırı ise yaklaşık 1.000 metrekarelik alanda kuruldu. İlk oruç açma heyecanı ve mutluluğu 2.500 kişiyle birlikte yaşanacak.

Çadır, iftar sonrasında ise kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak.  Kur’an-ı Kerim tilaveti, geleneksel Ramazan gösterileri, ezgi, şiir ve tasavvuf müziği dinletileri ile Sultangazililer Ramazan ayının manevi iklimine ortak olacak. Ramazan ayı boyunca her gün ayrı bir mahallede kurulan iftar sofralarında ise mahalle sakinleri oruçlarını birlikte açacak. Kültür etkinlikler kapsamında ülkenin sevilen isimleri de Sultangazi’de sahne alacak.

SULTANGAZİ’NİN SEMBOLLERİ

 2010 yılından itibaren hizmet veren çorba çeşmeleri, Sultangazi’nin vazgeçilmez sembolü haline geldi ve kısa sürede ülke geneline yayıldı. Bu yıl da ilçenin 8 ayrı noktasında hizmet veren çorba çeşmelerinden her gün 4 bin 500 kişiye sıcak çorba, ekmek ve su dağıtılacak. İftar vaktine kadar çorba çeşmesi olarak hizmet veren çeşmeler teravih namazı sonrasında ise limonata çeşmesi olarak düzenleniyor.

Camilerde teravih namazı sonrası periyodik olarak limonata dağıtımı yapılacak.

KİTAP STANTLARI VE SATIŞ NOKTALARI

Ramazan ayı boyunca Sultançiftliği Merkez Cami önünde yer alan meydan, kitap fuarı olarak düzenlendi. 8 yayın evininin yer aldığı fuarda; dini eserlerinin yanı sıra klasik eserler ile yakın cumhuriyet tarihi ve güncel konuları ele alan kitaplar da bulunuyor.

Satış stantlarında başta el sanatları ve yöresel tatlar olmak üzere çeşitli ürünlerin satışı yapılacak.  Yine bu stantlarda çeşitli sivil toplum kuruluşları, tanıtımları ve çalışmalarını sunacağı stantlar yer alacak.

8 BİN AİLEYE RAMAZAN YARDIMI

Ramazan ayında da Sultangazi Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyor. 8 bin aileye gıda yardımları, Ramazan ayı boyunca artarak sürdürülecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :