Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.06.2014 - 09:23
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultangazi’de 5 metrelik kazandan 6 bin kişiye iftarlık çorba

Sultangazi Belediyesi ilçenin sembolü olan çorbayı 5 metrelik kazanda hazırlayıp 6 bin kişiye iftar açtırıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

RAMAZAN bereketi başladı. Sultangazi Belediyesi, ilçenin sembolü olan çorbayı 5 metrelik kazanda hazırlayıp iftar sofrasında 6 bin kişiye oruç açtırıyor.

Sultangazi’nin Çorba çeşmeleri bu yıl 3 ton ağırlığında ve 5 metre yüksekliğindeki devasa çorba kazanından akacak. 6 bin kişi, devasa büyüklükteki kazandan çorba içerek orucunu

Sultangazi Belediyesi Ramazan etkinliklerinin adresi bu yıl da Atatürk Bulvarı oldu. Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli kültürel etkinliklerle vatandaşlar sokak iftarlarında bir araya gelirken, Ramazan’ın bereketini ve coşkusunu da doyasıya yaşayacak. Bin metrekarelik yarı kapalı alana kurulan iftar çadırında günde 2 bin 500 kişi orucunu açacak. Bu alan iftar sonrasında ise kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Ramazan etkinliklerinin bu yıl en dikkat çeken tarafı ise devasa boyutlarda hazırlanan çorba kazanı olacak.

HEM ÇORBA HEM LİMONATA

Hem çorba hem de limonata dağıtımına uygun hale getirilen kazanın 6 bin kişiye hizmet edeceğini söyleyen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Çorbanın sıcaklığını 65 derecede sabit olarak tutabiliyor. Yine soğutucu ve hijyenik bir özelliğe sahip olduğu için limonatayı da aynı soğuklukta koruyabiliyor. Burada en az 6 bin kişiye çorba verebileceğiz. 5 metre yüksekliği 4,20 metre eni olan bu kazanın bir ilk olduğunu düşünüyorum. Sultangazi’de ihtiyaç sahibi nüfusa önemli hizmetlerde bulunacağını düşünüyoruz” dedi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :