Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.06.2012 - 17:09
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

iPhone 5 ne zaman gelecek? İphone 5 fiyatı ne kadar ?

iPhone 5'in eylülde piyasaya sürüleceği iddiaları internette dolaşmaya başladı bile.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 iPhone 5'in eylülde piyasaya sürüleceği iddiaları internette dolaşmaya başladı bile. Fakat iPhone 5 olarak adlandırdığımız yeni iPhone için iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Son olarak Tayvan menşeili teknoloji firması Pegatron Technology, Apple’ın altıncı nesil yeni iPhone modeli için kendilerinden parça temin ettiğini söylemesiyle ortalık karıştı. Altıncı nesil iPhone olarak adlandırılan bu model, iPhone 5′i işaret ediyor. Firmanın bu iddiasını haber haline getiren Digi Times, Pegatron Technology’nin anakart üretimi departmanını küçülterek, Apple’ın siparişlerine yoğunlaştığını belirterek yeni iPhone’u 2012 yılının eylül ayı içerisinde elimize alabileceğimizi iddia etmiş. Digi Times’ın bir diğer iddiası ise, 7″lik iPad Mini modelinin de Ağustos ayında satışa sunulacağı yönünde olmuş. Tabii bu iddialar maalesef Apple tarafından onaylanmadıkça ‘dedikodu’ sıfatıyla adlandırılacak ve ne kadar doğru olduğunu ancak zaman gösterecek.

 iPhone 5 fiyatı piyasaya sızdı

 Engadget sitesinde yer alan bir haberde, kontratlı internet ve konuşma paketleri sunan Cincinatti Bell adlı firmanın internet sitesinde henüz yayına verilmeyen bir taslak sayfanın görüntüsü yer aldı. Sayfada, fotoğrafı henüz konmamış iPhone 5'in 32GB bellekli modeli için 639.99 dolar fiyat görünüyor.

 

 ÖZELLİKLERİ

 Sayfada iPhone 5'in 8MP kameraya, 4 inç ekrana ve 4G hızında bağlantıya sahip olacağı bilgisi de yer alıyor. Geçen yıl iPhone 4 piyasaya çıktığında, 32GB bellekli  3G modelinin kontratsız fiyatı 539 dolar olarak açıklanmıştı.

 

 Sitedeki taslak sayfalardan bir başkasındaysa, çıkıp çıkmayacağı çok tartışılan iPhone 4S modeline ait bilgiler var. Buna göre iPhone 4S'in 16GB bellekli modelinde 5MP kamera, 3.5 inç ekran ve yeni A5 işlemci bulunuyor. Fiyatıysa taslak sayfada kontralı olarak 99.99 dolar olarak verilmiş.

 Apple geçtiğimiz hafta, üzerinde "Haydi iPhone konuşalım" ifadeasi yer alan bir davetiye göndererek ABD basının 4 Ekim'de basın toplantısına çağırdı. iPhone 5'in tanıtılmasının beklendiği toplantı, bu kez San Francisco'da değil, firmanın Cupertino'daki merkezinde yapılacak.

 Toplantıda iPhone 5 ile birlikte Apple'ın yeni işletim sistemi iOS5'in duyurulması bekleniyor.

 DAHA BÜYÜK BİR EKRANA SAHİP OLACAK

 Uzmanlar iPhone 5'in daha büyük bir ekrana ve daha yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip olacağı konusunda hemfikir. iPhone 5, Apple'ın Steve Jobs sağlık nedenleriyle CEO'luktan ayrıldıktan sonra piyasaya sürdüğü ilk önemli ürün olacak.

 Apple son modeli iPhone 4'ü 2010 yılının haziran ayında çıkartmıştı. iPhone'un başarısı Apple'ı dünyanın bir numaralı akıllı telefon üreticilerinden biri haline getirdi. Sadece geçtiğimiz üç ayda 20 milyondan fazla iPhone satışı yapıldı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :