Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.06.2012 - 14:10
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atina'daki Microsoft binasına saldırı

Saldırganların bir aracı aleve vererek binanın girişine sürmesi sonucunda binanın girişinde hasar meydana geldi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Sabahın erken saatlerinde Atina’nın merkezinin kuzeyinde kalan Marussi mahallesinde bulunan Microsoft binasına saldırı düzenlendi. Saldırının henüz üstlenilmediği bildirildi. 

Yunanistan’da onlarca yıldır birçok küçük anarşist grubun devlet gücünü temsil eden banka veya çeşitli kurumlara saldırı düzenlediği biliniyor. Genelde gece saatlerinde gerçekleştirilen saldırılar, küçük patlayıcılar veya aleve verilen araçlarla düzenleniyor.

ÜÇ KİŞİYDİLER 

Polis, görgü tanıklarının verdiği ifadeye göre, aleve verilen aracın içinde üç kişinin görüldüğünü belirtti. Saldırganların, binanın girişindeki iki güvenlik görevlesini yerlerini terk etmeye zorladığı, ardından aleve verdikleri aracı binaya sürdükleri ifade edildi.

Aracın çok sayıda yanıcı madde ve benzin kullanılarak aleve verildiği düşünülüyor. Polis, iki güvenlik görevlisinin sorgulandığını belirtirken, adli tıp yetkilileri araçta inceleme başlattı.

Atina’da, Aralık 2008’de bir gencin polis tarafından vurularak öldürülmesi sonucu ülke genelinde ayaklanmalar başlamıştı. Ayaklanmalarda yer alan bir grup, Atina’da 2009’da bir polisin ve 2010’da bir gazetecinin öldürülmesi olaylarında rol oynadıklarını açıklamıştı.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :