Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.07.2012 - 16:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

iPhone 5'in fiyatı ne kadar olacak?

Merakla beklenen iPhone 5 için dedikodular her gecen gün artıyor. Apple iPhone 5'i henüz açıklamış değil

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Sevilse de, sevilmese de iPhone’un cep telefonlarında yol açtığı yenilikler oldukça önemli. Bunun en son örneklerinden bir tanesi, sesli denetim özelliği Siri. Şu an her ne kadar ilk günkü kadar ilgi çekmiyor olsa da, Galaxy S III gibi rakip cepler Siri’ye benzer hizmetlerini telefonlarına entegre ediyorlar. İşte iPhone hakkında çok fazla bilinmeyen 10 eğlenceli gerçek:

İşte iPhone 5'nin 10 özelliği

1. iPhone, SMS ile mesajlaşmayı kolaylaştırdı: Kullanıcıların yüzde 22′si, SMS’in arama yapmaktan kolay olduğunu söylüyor.

2. 10 gençten 9′u müziği iPhone’undan veya iPod’undan dinliyor.

3. App Store, her gün kullanıcılardan 1 milyon dolar gelir elde ediyor.

4. iPhone’u kulağınıza koyduğunuzda ekranı kapanıyor, ancak bazı kullanıcılar bunun hala farkında değil.

5. 2010′a akıllı cepler arasında birinci sıraya oturan iPhone’a sahip olan kullanıcıların yüzde 8′lerde olduğu söyleniyor.

6. Apple’ın piyasaya sürülmeyen ilk cebinin kod adı “PURPLE 1″ idi.

7. Kısa mesajınız için alındı onayı almak için birçok ülkede başına nokta koymanız yeterli.

8. Yeni bir iPhone satın alan kullanıcıların yüzde 49′u, eski iPhone’unu satıyor.

9. Yakın bir zamanda tüm Apple veri merkezleri yeşil güç ile çalışmaya başlayacak.

10. Fotoğrafların yüzde 27′si bir akıllı cep ile çekiliyor.

Yeni iPhone’un işlemcisi belli oldu!

Merakla bekleniyor

Bildiğiniz gibi bütün dünya iPhone 5′i büyük bir merakla bekliyor. Apple bir çok ürünü tanıtmaya devam ederken iPhone 5 ile ilgili bazı özellikler de medyaya sızıyor. HTC, Samsung, LG ve Meizu 4-çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefon üreticilerinin başında gelen firmalardır. Görünüşe bakılırsa Apple da iPhone 5 ile bu listeye adını yazdıracak. Gelen haberlere göre iPhone 5′in Samsung üretimi dört çekirdekli A6 işlemciye sahip olacağı belirtildi. Yeni iPhone’un yüksek ihtimalle dört çekirdekli Exynos 4 çipine sahip olacağı düşünülüyor.

Ancak ZTE ve Huawei gibi Apple da ürününü yayınlamak için bu yılın bitmesini ve tatil alışverişlerinin başlamasını bekliyor. Qualcomm dört çekirdekli APQ8064A çipsetini LTE radyo, 28nm işlem ve Adreno 320 GPU ile entegre etmiş. Bu etkileyici Snapdragons çiplerin bu yılın 4. çeyreğinde çıkması bekleniyor. Samsung Galaxy S3′ün çıkışının ardından insanlar, merakla iPhone 5′i bekler oldu. Galaxy S3′te gelen pek çok kullanışlılık yeniliğine karşılık Apple’ın nasıl bir cevap vereceği merak konusu. Gözlerin iPhone 5′e çevrilmesiyle beraber, haliyle söylentiler de iyiden iyiye arttı. AppleInsider bloguna göre firma, “heyecanlı” bir Eylül ayı için hazırlık yapıyor. Bu heyecanlı Eylül’ü heyecanlı yapan ürünlerin ise yeni nesil iPhone ve iPad Mini olduğu söyleniyor. Tahminlerin, Apple’ın Taipei’deki tedarik zincirini göz önüne alınarak yapıldığı söyleniyor. Bunun dışında maalesef herhangi bir bilgi verilmemiş. Tabii yeni nesil iPhone’un ve iPad Mini’nin yanında beklenen bir diğer ürün ise, 5. nesil iPod Touch. Yeni iPhone’un tanıtımında muhtemelen en yeni iPod Touch ile de karşılaşacağız.

EN ÇOK SORULAN SORU ''NE KADAR OLACAK?''

Merakla beklenen iPhone 5 ne zaman piyasa sürülecek soruları yanı sıra fiyatı da merak konusu oldu. Çin'de bir site üzerinden şimdiden ön sipariş satışı başladı. Şimdiden çok merak edilen iPhone 5'nin fiyatı tahminlere göre 1.100 dolar civarında olacak. Satışa ön sipariş olarak başlayan Çin'deki site sipariş veren müşterilerine 1.100 dolar kadar fiyat biçmiş durumda.

 

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :