Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.12.2013 - 18:46
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Girişimci gençlere ve mobil hizmet işletmelerine teknoloji laboratuvarı

Girişimci gençlere ve mobil hizmet işletmelerine teknoloji laboratuvarı nerede açıldı, ne zaman açıldı, kimlere hizmet verecek, kimler yararlanabilecek, eğitimler ne zaman başlıyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MOBİL hizmetler alanında faaliyet gösteren işletmeler ve girişimci gençlere hitap eden Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuvarı projesi kapsamında düzenlenecek olan eğitimler, 6 Ocak itibariyle başlıyor.  İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 yılı “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin yürüttüğü Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuvarı projesi 1 Eylül 2013 itibariyle başladı ve 9 ay devam edecek.

EĞİTİMLER 6 OCAK’TA BAŞLAYACAK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü’nde kurulan Mobil Teknoloji Geliştirme laboratuarı, mobil hizmetler endüstrisinin sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamakla birlikte mobil servisler sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin en temel sorunlarından biri olan inovatif, nitelikli ve deneyimli insan kaynaklarının erişilebilir hale gelmesi için son derece önem arz ediyor. Yürütücüsü İstanbul Ticaret Üniversitesi, proje ortakları ise İstanbul Ticaret Odası (ITO) ve Mobil Servis Sağlayıcı İşadamları Derneği olan proje mobil hizmetler alanında faaliyet gösteren işletmeler ve girişimci gençlere hitap ederken, proje kapsamında düzenlenecek olan eğitimler 6 Ocak 2014 tarihi itibariyle başlayacak. Üniversitenin akademisyenleri ve sektör uzmanları tarafından mobil uygulama fikri geliştirme, yazılım, tasarım ve girişimcilik konularında eğitimler sunulacak.

İŞSİZ GENÇLERE FIRSAT

İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr Abdülmecit Karataş, “Biliyorsunuz bu proje yarışmacı bir mantıkla değerlendiriliyor. Proje ekibine, proje koordinatörüne sayın rektörümüz sahip çıktılar. Başarılı olmuş ve imzalanmış bir sözleşmemiz var. Güzel bir laboratuvar ortamında çok güzel bir ortamda yeni mezun öğrencilerimiz, özellikle işsiz olanlar üniversite imkanlarını kullanarak, nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılayacaklar. Bu laboratuvarı kurmak önemli bir aşamaydı ama bu laboratuvarın yaşaması ve devam etmesi gerekiyor. Öğrencilerimizin buna sahip çıkması, talep etmesi, bu işin peşinden koşması gerekiyor” diye konuştu.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Çağlar ise, “Gerçekten çok önemli bir yer burası. Mobil servisler sektöründe faaliyet gösteren şirketlere destek olacak, öğrencileri bu doğrultuda geliştirecek, bu sayede çok girişimci çıkartacağımız bir laboratuvar olacak burası. İstanbul Kalkınma Ajansı’na çok teşekkür ediyorum, güzel bir değerlendirme yapıp, pırıl pırıl bir yer hazırlamışlar” dedi.

ÇAĞLAR SÖZLERİNE ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

“Aşağı yukarı 15 yıldır günlük gelişen ve çok büyüyen bir alan burası. Bu alanda yetişmiş elemana ihtiyaç var. Eleman ihtiyacında sıkıntı yaşanıyor ve girişimci de yetişmesi gerekiyor. Bu işi yapabilecek insanları buralarda yetiştirmemiz gerekiyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı ile ortak proje başlattık. Çocuklar icat çıkartacaklar. Yeni yeni ürünler geliştirecekler ve application geliştirecekler. Ülkemize çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Emniyet Müdürü aracında ölü bulundu TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :