Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.04.2014 - 13:25
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSPARK otoparkları artık Cep’te

İspark Otoparkları arama derdine son. İspark mobil uygulama hizmetiyle bir ilke daha imza attı. Sürücüler bulundukları noktaya en yakın İspark otoparkını Cep’ten görecekler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSPARK, İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak ve sürücüleri otopark arama derdinden kurtaracak bir uygulama geliştirerek vatandaşların hizmetine sundu.

İBB iştiraki BELBİM ile koordineli çalışılarak hazırlanan uygulama ile vatandaşlar bulundukları noktaya en yakın otoparkları tespit edip navigasyon özelliği ile otoparka rahatça ulaşabilecek.

ÜCRETSİZ İSPARK HİZMETİ

Google Play ve Apple Store’da,  iPhone, iPad ve Android tabanlı akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayarlar için üretilen ücretsiz uygulamada;

otoparkların teknik özellikleri, fiyat tarifeleri, ulaşım bilgileri ve anlık doluluk-boşluk bilgileri gerçek zamanlı olarak bulunuyor.

Ayrıca uygulamada doluluk- boşluk oranları da anlık olarak gösteriliyor.

NAVİGASYON ÖZELİKLİ

Uygulamayı indiren kullanıcılar bulundukları noktaya en yakın otoparkları görebiliyor özellikler kısmından açık, katlı ya da yol üstü otoparkları seçebiliyor. Harita ya da uydu görüntüsü seçeneği bulunan uygulamada, navigasyon özelliği ile rota çizilerek sürücülerin otoparkı rahatça ulaşmasına imkân sağlanıyor.

Sürücülerin daha rahat ve güvenli park edebilmeleri için teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Genel Müdür Mehmet Çevik,” Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı cep telefonları için geliştirdiğimiz mobil uygulama ile vatandaşlarımızı otopark arama derdinden kurtarıyoruz. Dünya kentlerinde parklanma ile uygulanan son teknolojik sistemleri kentimize kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

ÖRNEK OLMAYA DEVAM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olarak 2005 yılında kurulan ve Güvenle Park Güler Yüzle Hizmet sloganıyla İstanbullulara hizmet veren İSPARK, hayata geçirdiği projeler ile yurt içinde ve yurt dışında birçok belediyeye örnek oldu.

Kent genelinde modern ve teknolojik otoparkları İstanbulluların hizmetine sunmaya devam eden İSPARK, tekne park, heliport, Akıllı Bisiklet, taksi ve minibüs durakları gibi farklı projeleri de hayata geçiriyor.

Android uygulama için tıklayınız;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.belbim.ispark

 

İpad ve iphone için tıklayınız;

https://itunes.apple.com/us/app/ispark-a.s./id842484065?mt=8

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :