Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.07.2014 - 09:07
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Chrome’un Lap Top şarj sorunu nedeni

Chrome’un Lap Top şarj sorunu nedeni nihayet ortaya çıkarıldı. Sorun giderilmesi için çalışmalar başlandı, önlem olarak Laptop'unuz pildeyken yapmanız gereken bakın ne!

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

LAP Top kullanıcılarının şarj sorunu nihayet sona erecek.

Chrome, yıllardır şarj sorunu yaşıyor, ancak nedeni bir türlü bulunamıyordu.

Sonunda bu sorunun kaynağı ortaya çıkarıldı ve şimdi bu sorunun çözümü için çalışmalar başlatıldı. Google'ın web tarayıcısı, tüm dünyadaki internete bağlı PC'lerin neredeyse yarısında kullanılıyor olabilir. Ancak ABD'li devin bir sorunu vardı, laptop'ların pilini yiyip bitiren bir neden vardı ve bunu ortaya çıkaramıyordu.

Uzun araştırmalar sonunda sorun bulundu; Forbes'in makalesiyle gün ışığına çıkan sorunun nedeni, Chrome'un PC işlemcilerini Windowsaltında güç-tasarrufu moduna tekrar geçirmemesiydi. Rapora göre Chrome'un yüksek milisaniye başına "sistem saati atış oranı", donanım yapılandırmasına göre güç tüketimini yüzde 25'e kadar artırabiliyordu.

ÇÖZÜME KADAR NE YAPILABİLİR?

Sorunun tam olarak ne zaman onarılacağı ise henüz belli değil. Laptop'unuz pildeyken Chrome kullanıyorsanız, onarım gelene kadar kullanmadığınız zamanlarda Chrome'u kapatma çözümüne başvurabilirsiniz. Veya işlemciye iyi davranan Firefox, Opera, Internet Explorer gibi alternatiflere de yönelebilirsiniz.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :