Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.09.2014 - 16:53
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul sokaklarına ApartPark

İstanbullu artık evini önünde aracını park etmek için otopark aramayacak, çünkü İSPARK projesi Apartpark geliyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL halkı evinin önünde artık arabasını park edecek yer aramayacak, park tartışması yaşamayacak; çünkü ApartPark geliyor.

İstanbul’da otopark sorununu teknolojik projelerle çözen İSPARK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Topbaş’ın da duyurduğu ApartPark projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. İSPARK’ın Ümraniye’deki merkezinde gerçekleşen toplantıda, aralarında Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile Bayrampaşa, Eyüp, Kâğıthane, Sancaktepe Belediye yetkililerine Genel Müdür Mehmet Çevik tarafından sunum yapıldı. Çevik, ilçe belediye yetkililerinden otopark ihtiyacının karşılanmasına büyük katkı sağlayacak Apart Park projesi ile ilgili ilçelerindeki alanların tespit edilmesi ve pilot çalışmaların bölgelerinde hayata geçirilmesi için görüş alışverişinde bulundu.

YENİ PARK MODELİ

Sokaklardaki yoğunluğu azaltmak için geliştirilen yeni bir park metodu "ApartPark", Türkiye’de ilk defa uygulanacak.

Dar sokak aralarında, sokağın orta noktalarında, 400 metrekarenin altında olmamak üzere otopark binası yapılacak. Asansör veya elektronik sistemle katlı yerleştirim yapılabilecek bu otoparklar sayesinde yerden de tasarruf edilecek.  Apartman görünümündeki ApartPark ile sokaklar temiz bir görünüme kavuşacak.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :