Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.12.2011 - 14:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul camileri 3 boyutlu

Edirne'den Kars'a pek çok cami, haritadaki gerçek yerlerinde sergilenirken, İstanbul'daki Sultanahmet, Süleymaniye, Fatih ve Ortaköy Camileri ile Edirne Selimiye ve Bursa Yeşil Camii, gibi ülkemizin tarihi mirasları da 3 boyutlu olarak görülebiliyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Türkiye'nin 3 boyutlu tek sektör rehberi 3DLocationEarth.com, Ramazan ayına özel bir uygulama gerçekleştirerek, sistemindeki 300'e yakın camiyi de internet üzerinden ziyarete açtı.

Edirne'den Kars'a Türkiye'nin dört bir yanındaki önemli pek çok cami, haritadaki gerçek yerlerinde sergilenirken, İstanbul'daki Sultanahmet, Süleymaniye, Fatih ve Ortaköy Camileri ile Edirne Selimiye, Bursa Yeşil Camii, Sivas Ulu Camii ve Konya Alaaddin Camii gibi ülkemizin belli başlı önemli tarihi mirasları da 3 boyutlu olarak görülebiliyor. 3DLocaitonEarth.com'un Google Earth'e taşıdığı camiler, dünyanın her yerinden gezilebiliyor. 

DETAYLI GÖRÜNTÜLER
3DLocationEarth.com adresini ziyaret edenler, ana sayfada yer alan 'camiler' linkini tıklayarak, sistemde kayıtlı olan 300'e yakın camiyi inceleme fırsatı buluyor.

www.3dlocationearth.com adresinde İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Bursa, Konya, Kastamonu, Sakarya, Kocaeli, Manisa, Mersin, Antalya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Sivas'ın da aralarında olduğu çok sayıda ilin, önemli camileri 3 boyutlu sergileniyor. Uygulamayı kullananlar, bulundukları ilde ziyaret etmek istedikleri camileri harita üzerindeki gerçek yerlerinde ulaşım güzergahlarından lokasyonlarına kadar detaylı olarak görebiliyor. Ayrıca, söz konusu camiler, Google Earth üzerinden dünyanın her yerinden de sanal olarak gezilebiliyor.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :