Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.12.2011 - 14:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sanal alemde evlilik artışı

Günümüzdeki yoğun iş hayatı ve metropol yaşantısı nedeniyle kendilerine uygun eş adayıyla tanışma fırsatına sahip olamayanlar evlilik sitelerine yöneliyorlar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İNTERNET sitelerinden evliliklerin Türkiye'de hızla artış gösterdiğini vurgulayan Evlilikmerkezi.com'un Direktörü Ebru Selvi, dünyada her yıl 1 milyon kişinin evlilik sitelerinden tanışarak evlendiğini ifade ederek, ABD, İsviçre, AB ülkeleri ve İran'ın, bu  konuda önde gelen ülkelerin başında yer aldığını belirtti. Selvi, metrepollerde, yoğun iş yaşantısı nedeniyle bireylerin uygun eş adayıyla tanışma fırsatı yakalayabilecekleri sosyal yaşama yeterince zaman ayıramadıklarının altını çiziyor.

EN YÜKSEK TRAFİK
Türkiye'de arkadaşlık siteleri olan, e-dating ve sosyal iletişim ağlarının 2000’den beri yüksek trafikli siteler arasında olduğunu söyleyen Ebru Selvi,  "Dünya genelinde kullanıcıların online aktiviteleri arasında evlilik siteleri 13. sırada yer alıyor.  Türkiye'de  ise 10 yıldır en yüksek trafikli siteler arasında yer alıyor…  Hindistan'da 100 civarında evlilik sitesi bulunuyor ve yaklaşık 12 milyon Hintli evlenmek için bu siteleri kullanıyor. 2009 yılı sonu itibariyle bu ve benzeri sitelerin finansal büyüklüğü Amerika'da yaklaşık 947 milyon doları aştı ve 2012'de bu rakamın 1 milyar 210 milyon dolar olması bekleniyor. Türkiye'de ise dating ve evlilik siteleri sektöründeki pazar büyüklüğü 10 milyon dolar civarında" dedi.

Evlilikmerkezi.com
Bu site, Akıllı Eşleştirme Sistemi'ni (AES) kullanarak bireylerin kişilik özellikleri ve kriterlerine en uygun eş adayını bulma imkanı sağlıyor. Site, uyumsuz ve mutsuz olma potansiyeli yüksek eş adaylarını daha en baştan eleyerek, yalnızca uyumlu beraberlik kurabilecek kişileri birbirine yönlendiriyor. Evlilikmerkezi.com'un üye sayısı 400 bini aşmış bulunuyor.
Sitede eş arayanlar arasında pek çok orta ve üst düzey yönetici hatta çeşitli sektörlerde genel müdür pozisyonunda görev yapan kişiler bulunuyor. Üyelerin yüzde 56'sı gelir seviyesinin 3 bin 500 TL ve üzerinde olduğunu ifade ediyor. 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :