Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.03.2012 - 10:51
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki dev güç birliği kararı aldı

TURKCELL SUPERONLİNE ile INTEROUTE, Türkiye'deki şebeke ağını güçlendirmek amacıyla işbirliği yapacaklarını açıkladılar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 AVRUPA'nın en büyük iletişim hizmetleri platformuna sahip operatörü Interoute, Türkiye'deki şebeke çeşitliliğini sağlamak için telekom operatörü Turkcell Superonline ile işbirliğine gittiğini duyurdu. 

 

 TİCARET MERKEZİ HALİNE GELDİ

Son yıllarda uygulanan dış finansman ve devlet destekli özendirici ekonomik önlemler sayesinde ekonomik kriz öncesi yüzde 10'dan fazla üretim oranına sahip olan Türkiye, yerel ve uluslararası işletmelerin en önemli ticaret merkezi haline geldi. Bu gelişimi sürdürmek ve güvenilir internet erişimini sağlayabilmek için ülkenin ağ alt yapısına yatırım yapılması büyük önem taşırken, bu hedefler doğrultusunda Interoute pan-Avrupa fiber optik ağınabağlanan Turkcell Superonline, gelişmekte olan ekonomininihtiyaçlarını karşılayarak yüksek ses ile veri hizmetlerine erişim sağlayıp yerel ve uluslararası iş sahaları oluşturuyor. Bu işbirliği sayesinde Turkcell Superonline'ın da belli kapasitede uluslararası bant genişliği kullanması söz konusu olacak. 

TÜRKİYE ÜZERİNDEN KÖPRÜ İNŞA EDİYORUZ

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, "Türkiye'ye Bağımsız Devletler Topluluğu'na (BDT) ve Ortadoğu bölgelerine değer katan yatırımlarımızla, 'İpek Yolu'nu fiber yoluna çevirme' vizyonumuzla Avrupa ve Ortadoğu arasında Türkiye üzerinden köprü inşa ediyoruz. Interoute, bu bölgelere yüksek hızda ve yeni nesil şebeke ağı ulaşımı temin etme amacımıza uygun ve rekabetçi fiyatlamayı sunarak bize yardımcı olacak olan Avrupa'daki en ileri ve gelişmiş olan şebeke ağına sahiptir. Ayrıca, Ortadoğu'daki
karasal şebeke ağını geliştirmek için tasarlanan 'Regional Cable Network (RCN)' projesi içinde de yer alıyoruz"
 dedi.

DOĞAL BİR İŞ MERKEZİ HALİNE GELDİ

Interoute EVP Servis Sağlayıcısı Renzo Ravaglia da, "Bu eşsiz pozisyonundan dolayı Türkiye, Avrupa'da doğal bir iş merkezi haline gelmiştir... Türkiye'nin
şebeke ağının gelecekte Avrupa'daki iş taleplerini karşılayabilmesi için korunması ve güçlendirilmesi çok önemlidir"
 diye konuştu. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :