Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.05.2012 - 11:16
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Google'dan Robert Moog için özel bir doodle

Google yine bir ilke imza attı. Robert Moog için yaptığı doodle ile yine ağızları açık bıraktı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Dünya'nın en büyük arama motoru Google, önemli günlerde anasayfasından o günleri ve kişileri temsil eden doodle'ler yayınlıyorlar. Bugün de eletronik müziğin kurucu olarak bilinen  Robert Moog'un 78. doğum günü  için bir doodle yayınladı. 

Robert Moog kimdir;

 
Robert Arthur "Bob" Moog (23 Mayıs 1934 - 21 Ağustos 2005), elektronik müziğin kurucusu olarak bilinir. Kendi ürettiği "Moog synthesizer" adlı müzik cihazıyla tüm dünyada yeni bir müzik türünün başlamasına neden olmuştur. Daha sonraları kendi ismiyle "Moog Music" adlı, bilgisayar destekli müzik yapımını amaçlayan bir şirket kurmuştur. Google Robert Arthur için ana sayfaya girenler karşısında harika bir elekronik müzik çalar sistemi ile karşı karşıya kalıyor. Her bir tuşu çalışan ve görselliği ile bir harika v.s. harika bir doodle yapmıştır.

 

Robert Moog kimdir, Robert Moog için google 'dan harika bir doodle geldi. Dünyanın en büyük arama motoru yine herkese çok güzel bir doodle ile merhaba dedi yeni güne. Robert Moog'un 78. doğum günü için Google'dan çok özel doodle muhteşem.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :