Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.03.2015 - 16:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'un hızla gelişen ilçesi Tuzla

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın kent hizmetlerinden eğitime, sağlıktan kültüre yaşamın her alanında hizmete sunduğu projeler ile Tuzla, İstanbul’un parlayan yıldızı oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Tuzla Marina, Şelale Park, Devlet Hastanesi, Şifa AVM, Fatih Sultan Mehmet Parkı, Orhanlı Sosyal Tesisleri, Çok Amaçlı Salon Tepeören, Cemevi, AÇEM, Bilgi Evleri, Emlak Konutları’na Çocuk Kulübü ve Tiyatro Salonu, Kadın Emeği Platformu Çarşısı, Tuzla Belediyesi Bay ve Bayan Havuzları ve dahası... Bu projelerin birçoğunu bittiren Dr. Şadi Yazıcı, geri kalan projeleri de 2014-2019 döneminde bitirmeyi planlıyor.

Tuzla Marina, Kapılarını Dünyaya Açmaya Hazırlanıyor

Tuzla Marina, Mayıs 2015’te hizmete açılacak. Türkiye’nin yat kapasitesi bakımından en büyük 3. marinası olan Tuzla Marina’da 2.000 Tuzlalı istihdam edilecek.

Türkiye’de AVM, tema park ve otel konseptini aynı çatı altında bulunduran tek marina olan Tuzla Marina, benzersiz özellikleriyle misafirlerini ağırlayacağı güne hazırlanıyor. 185 bin metrekare yeşil alanı ile yeşil ve mavinin buluştuğu Tuzla Marina içinde 840 yat parkı, 200 kapasiteli balıkçı barınağı, alışveriş, hizmet ve servis alanları, su oyunları eğlence parkı, seyir terasları, kafe ve restoranlar, parklar, çocuk oyun alanları, açık spor sahaları, yürüyüş yolları, gösteri alanları, konaklama alanı, kent meydanı ve 5 bin araçlık otopark yer alacak.

Şifa AVM Açılışa Gün Sayıyor

ŞİFA AVM inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı. 2013 Eylül ayında yapımına başlanan ve 20 ay içinde hizmete açılması taahhüt edilen Şifa AVM, söz verilen süreden önce tamamlanacak.

Fatih Sultan Mehmet Parkı’na Coşkulu Erken Açılış

12 dönüm araziye sahip Fatih Sultan Mehmet Parkı’nın 7 dönümünü Çim Alan, Ağaçlandırma ve Peyzaj Çalışması oluşturuyor. Çok fonksiyonlu park göz kamaştırıyor.

Orhanlı Sosyal Tesisleri Hizmete Açıldı

İlçeye 4. sosyal tesisi Orhanlı Mahallesi’nde kazandırdı. Demokrasi Caddesi üzerindeki alanda kurulan Tuzla Belediyesi Orhanlı Sosyal Tesisleri, 60 kişilik iç mekanı, 100 kişilik açık alanı ile hizmet vermeye başladı.

Tapu Sevinci 2014 Yılında da Sürdü

Tuzla Belediyesi, 5 yılda 35.000 kooperatif dairesine iskan ve ruhsatını verirken, Yedi Evler Mevkii’nde yapılan imar uygulaması ile 250 vatandaş daha tapusuna kavuştu.

Ayrıca, Aydıntepe Oto Sanayi Sitesi’nde 184 işyerinin tapusunu dağıtıldı.

60 Yıllık Mülkiyet Sorununu Çözdük

Tuzla İçmeler Mahallesi’nde yaklaşık 50 hektar araziyi kapsayan ve 60 yıldır devam eden 890 parseldeki mülkiyet davası, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın girişimiyle sona erdi.

Çok Amaçlı Salon Tepeören Hizmete Açıldı

Tuzla Belediyesi, Salon Tepeören, özel etkinliklere ev sahipliği (Düğün, nişan, asker uğurlama, toplantı vb.) yapacak şekilde düzenlendi.

Emlak Konutları’na Çocuk Kulübü ve Tiyatro Salonu

Emlak Konutları’nda yapılan Çocuk Kulübü ve Tiyatro Salonu, Konutları’nda yaşayan çocukların keyifli zaman geçirmesi, Tuzla Belediyesi’nin kültür hizmetlerinden yararlanması için tasarlanan birim, yoğun katılımla hizmete sunuldu. 

Kadın Emeği Platformu Çarşısı

Kadın Emeği Platform Çarşısı, Tuzla’da sanat eseri ve el emeği üreten tüm bayanların ürünlerini satıp kazanca dönüştüreceği merkez

Türkiye’nin En Fonksiyonel Parkı; Tuzla Şelale Park

110 dönümlük atıl vaziyetteki alanı Türkiye’nin en fonksiyonel parkına dönüştüren Tuzla Belediyesi, Şelale Park’ı 2014’te hizmete açtı. 3.000 kişilik amfi tiyatro ve kulis, olimpik bay ve üstü açılıp kapanabilen bayan havuzu, spa merkezi, Şelale Restaurant & Cafe, planetaryum, lunapark, araç müzesi, çocuk müzesi, 35 m’lik şelale ve gemi restoranı, cami, kafeterya, genel ihtiyaca yönelik çarşı, süs havuzu ve yeşil alan düzenlemeleri ile dikkat çekiyor.

Tuzla Belediyesi Bay ve Bayan Havuzları

Tuzla Şelale Park’ta kurulan yarı olimpik bay ve bayan havuzları, Üstü açılır kapanır bayan havuzları ve bay havuzlarında büyük ve çocuk havuzları, sauna, jakuzi, masaj odası, duş, ilk yardım odası, soyunma odaları, mescit gibi donanımlar yer alıyor. 

    

Tuzla Belediyesi’nin 5. Sosyal Tesisi: Şelale Restaurant&Cafe

Tuzla Belediyesi’nin 5. Sosyal Tesisi olan Şelale Restaurant&Cafe, restaurant ve cafe olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşuyor. Tuzla Belediyesi’nin sosyal tesisler kalitesini yansıtan Restaurant&Cafe’nin 150 kişilik restaurant bölümünde çorba, döner, kebap, pide ve tatlı çeşitleri, 100 kişilik cafe bölümünde ise sıcak, soğuk içecekler ve çeşitli specialler servis ediliyor.

Halil Türkkan Ortaokulu’nun Temeli Atıldı

24 derslikli Halil Türkkan Ortaokulu’nun temelini atan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Peyami Safa İlkokulu’nun yanına bir ilkokul daha yapacaklarını müjdeledi.

Cemevi Temelini Başkan Yazıcı Attı

Tuzla Belediyesi katkılarıyla yaptırılan Konaşlı Cemevi’nin temeline ilk harcı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı attı.

Tuzla Anadolu Lisesi Ek Hizmet Binası Hizmete Açıldı

Tuzla Anadolu Lisesi Ek Hizmet Binası, resmi törenle hizmete açıldı. Tuzla Anadolu Lisesi Ek Hizmet Binası, içindeki 3 laboratuarı ile birlikte 220 öğrenci ve eğitimciye hizmet veriyor.

400 Yataklı Tuzla Devlet Hastanesi'nin İnşaatı Başladı

400 yataklı yeni Tuzla Devlet Hastanesi'nin yapım işi ihalesi, TOKİ tarafından 19.03.2014 tarihinde gerçekleştirildi. Tuzla Belediyesi’nin arka tarafındaki inşaatın yer teslimi temmuz ayı içinde gerçekleştirildi ve ihaleyi kazanan firma zeminde hafriyat çalışmalarına başladı.

50 dönümlük alanda yapılacak Tuzla Devlet Hastanesi’nin yeni binasında mikro cerrahi, travmatoloji ve yanık üniteleri gibi birimler de yer alacak. Tuzla Devlet Hastanesi, 83 trilyona mal olacak.

3 AÇEM ve 4 Bilgi Evi Hizmete Açıldı

Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Anne Çocuk Eğitim Merkezi (AÇEM), Aydınlı Semt Konağı’nda 240, Mimarsinan Semt Konağı’nda 250, Tuzla Belediyesi Orhanlı Ek Hizmet Binası’nda 180 kursiyeri ile 2014-2015 dönemine merhaba dedi. Anne Çocuk Eğitim Merkezlerinde anneler bilgisayar, resim, aile eğitimi, el sanatları, spor gibi ilgileri doğrultusundaki kurs veya seminerlere katılım sağlıyor.

Türkiye’nin İlk Gemi Gençlik Merkezi Tuzla’da Hizmete Açıldı

Türkiye’nin ilk gemi Gençlik Merkezi olan Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi’ni ilçe gençliğinin hizmetine sundu.

50.000 Kişiyle Aynı Sofrayı Paylaşanların Kardeşliği

 “Aynı Sofrayı Paylaşanların Kardeşliği” temasıyla Ramazan ayında, mahallelerde ve 4 sitede 50.000 kişilik sokak iftarı düzenledi.

Sosyal Projelerde Öncü Belediye

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, başta Engellerimiz Engel Değil Gösterileri olmak üzere çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yaptı, veren elle alan eli buluşturmaya devam etti.

Kültür ve Sanatla Dolu Dolu Bir Yıl Geride Kaldı

Tuzla Belediyesi, 2014 yılında,7 kültür ve sanat merkezinde 18 sergi, 461 tiyatro oyunu, 198 sinema, 138 söyleşi, 6 şiir dinletisi, 19 konser, 7 özel etkinlik düzenledi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :