Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.01.2016 - 11:49
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milyon dolarlık araziyi yaşlılara tahsis etti

Başkan Yazıcı, 65 yaş üzeri yaşlıların kendi yaşıtlarıyla sosyal bir ortamda kaliteli vakit geçirebilecekleri için milyon dolarlık değerindeki arazi üzerine Yaşlılar Merkezi’ni inşa etti.


Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi-Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı bir ilki daha gerçekleştirerek, 65 yaş üzeri yaşlıların gündüz saatlerinde kendi yaşıtları sosyal bir ortamda kaliteli vakit geçirebilecekleri için milyon dolarlık değerindeki yaklaşık 2 dönüm arazi üzerine Yaşlılar Merkezi’ni inşa etti.
Tuzla Postahane Mahallesi Avnibey Sokak bulunan Yaşlılar Merkezi, Tuzla’nın en nezih ve sakin bölgesi olmasının yanı sıra çevresinde milyon dolarlık villalarla çevrili paha biçilmez bir arazi üzerine inşa edilmesi hizmetin kalitesini gözler önüne serdi.

BÜYÜKLERİMİZLE YOL ALDIKÇA BAŞARILIYIZ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, açılışta yaptığı konuşmada yaşlıları “Toplumun Hafızası” şeklinde tanımladı. Şehri emin olarak Tuzla’nın her şeyiyle kendisine emanet edildiğini ve bu emanete sahip çıktıklarını belirten Başkan Yazıcı, “Tuzla’nın şehri emini, bir şehrin emanet edildiği kişi olarak yapmış olduğumuz çalışmalarda işin sosyal boyutuna önem vermeye çalıştık. Toplumun geleceği gibi geçmişinin de emanet edildiği bilinciyle hareket ettik. Toplumumuzun milli ve manevi değerleri ile beraber geçmişten gelen birikimlerimiz ve tecrübelerimizle Tuzla’mızın geleceğini çizmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de gönül dünyamızı da gönül ufkumuzu da olabildiğince açmaya gayret ediyoruz. Geçmişini bilmeyenin, geçmişinden bir haber olanın, büyükleriyle beraber yol yürümeyi bilmeyenlerin başarılı olması mümkün değildir.

BU HİZMET AÇILMADAN AMACINA VARDI

Yaşlılarımız, Milletimizin Dua Ağacıdır diyen
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır da konuşmasında Yaşlılar Merkezi’ni hizmete kazandıran Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı tebrik etti. “Anne-babasını kaybetmiş biri olarak konuşuyorum” diyen Kaymakam Çalışır, duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “
Ben böyle güzel bir hizmetin daha açılmadan amacına varmış olmanın, böyle güzel bir işin parçası olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

TUZLA YAŞLILAR MERKEZİ

Yaşlılar Merkezi’n işleyişi, hafta içi 09.30-15.30 saatleri arasında 65 yaş üzeri kendi gereksinimlerini karşılamasını engelleyici bir rahatsızlığı bulunmayan, günlük yaşam faaliyetlerini bağımsız olarak yapabilen, yalnızlık hissi duyan, engeli olup dışarı çıkmakta zorlanan yaşlılara hizmet verecek.

SERVİS VE ÖĞLE YEMEĞİ VAR

Tuzla Belediyesi servis araçlarıyla sağlanacak. Sabah evinden alınan yaşlılar, gün sonunda tekrar evine bırakılacak. Merkeze gelen yaşlıların öğlen yemeği de Tuzla Belediyesi tarafından karşılanacak.
Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’nde yaşlıların kişisel bakımı, ilaçlarının belirtilen saatlerde ve uygun ölçüde verilmesi, tansiyon ölçümü ve insülin yapılması, sağlık kontrolleri ve tedavilerinin yapılması, psikolojik ve sosyal destek sağlanması hizmetleri yer alacak.

ÖZEL GÜN VE KUTLAMALAR DÜZENLENECEK

Günlük 25 kişiye hizmet verme kapasitesine sahip olan Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’nde zeka oyunları, müzik dinletileri, boyama ve resim çalışmaları, el sanatları, satranç turnuvaları, sportif aktiviteler, hobi bahçesi, kültürel ve sanatsal etkinlikler (Sinema-Tiyatro etkinlikleri, yazarlarla imza günleri), özel gün kutlamaları ve geziler düzenlenecek. 

AÇILIŞA YOĞUN KATILIM OLDU

Açılışa Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tuğgeneral İrfan Can, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Tuzla Müftüsü Aşır Durgun, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :